UFC

Jiri Prochazka vs. Alex Pereira o pas wagi półciężkiej co-main eventem UFC 295

Podczas listopadowej gali UFC 295 w Nowym Jorku końca dobiegnie bezkrólewie w wadze półciężkiej – Jiri Prochazka zmierzy się z Alexem Pereirą.
Pojedynek o opuszczony przez Jamahala Hilla tron kategorii półciężkiej pomiędzy byłym jej mistrzem Jirim Prochazką (29-3-1)
i byłym czempionem Alexem Pereirą (8-2) został dodany do rozpiski gali UFC 295, która odbędzie się 11 listopada w nowojorskim Madison Square Garden.

Czesko-brazylijska batalia posłuży za co-main event wydarzenia, które zwieńczy starcie o pas wagi ciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem i Stipe Miociciem.
O zestawieniu walki poinformował oficjalnie szef organizacji Dana White.

Jiri Prochazka ma na koncie trzy walki pod sztandarem UFC, wszystkie wygrane przed czasem. W debiucie zdemolował Volkana Oezdemira, później taki sam los fundując Dominickowi Reyesowi. Utorował sobie tym samym drogę do walki o pas mistrzowski, po szalonej wojnie w czerwcu zeszłego roku poddając w samej końcówce przegranej walki Glovera Teixeirę. Przed rewanżem doznał jednak kontuzji barku, wakując pas.


Skorzystaj z promocji 3x BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Kursy na walkę Gamrot vs. Fiziev 2.18 – 1.70 (POSTAW)


Nieco zbliżoną drogę do tytułu mistrzowskiego w wadze średniej miał Alex Pereira. Odnosząc trzy zwycięstwa na przywitanie z organizacją UFC – w tym to kluczowe nad Seanem Stricklandem w eliminatorze – wyrąbał sobie prawo do walki o pas. W listopadzie zeszłego roku zdetronizował panującego od lat mistrza Israela Adesanyę. W kwietniu przegrał natomiast w rewanżu, podejmując następnie decyzję o migracji do 205 funtów. W swoim lipcowym tamże debiucie – i eliminatorze do walki o pas – pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Jana Błachowicza.Obaj zawodnicy uwielbiają walczyć w stójce i najprawdopodobniej właśnie tam rozegra się walka. Alex Pereira wydaje się lepiej poukładany technicznie, ale Jiri Prochazka nie walczy standardowo – walczy ryzykownie ale kreatywnie. Czech jest bez wątpienia wszechstronniejszym zawodnikiem. Atutem Brazylijczyka może natomiast być aktywność. Dla Jiriego będzie to powrót do akcji po 15-miesięcznej przerwie i ciężkiej kontuzji, co może odbić się na jego formie, być może pokrywając ją delikatną oktagonową rdzą.

This poll has ended (since 9 days).

Jiri Prochazka vs. Alex Pereira - kto wygra?

Jiri Prochazka
52.69%
Alex Pereira
47.31%

Przewidywane kursy bukmacherskie


Jiri Prochazka – 1.65
Alex Pereira – 2.15

Wstępny typ

Alex Pereira

Rozpiska UFC 295
Walka wieczoru

265 lb: Jon Jones (27-1) vs. Stipe Miocić (20-4) – o pas mistrzowski

Co-main event

205 lb: Jiri Prochazka (29-3-1) vs. Alex Pereira (8-2) – o pas mistrzowski

Pozostałe

115 lb: Mackenzie Dern (13-3) vs. Jessica Andrade (24-12)
125 lb: Joshua Van (8-1) vs. Kevin Borjas (9-1)
125 lb: Matt Schnell (16-8) vs. Steve Erceg (10-1)
155 lb: Jared Gordon (19-6) vs. Mark Madsen (12-1)
155 lb: Mateusz Rębecki (18-1) vs. Nurullo Aliev (9-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button