UFC

Jon Jones vs. Stipe Miocić walką wieczoru listopadowej gali UFC 295 w Nowym Jorku

Mistrz królewskiej dywizji UFC Jon Jones od dawna zapowiadał, że w pierwszej obronie pasa chce skrzyżować rękawice ze Stipe Miociciem – i tak właśnie stanie się podczas listopadowej gali UFC 295.
Pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy mistrzem Jonem Jonesem (27-1) i byłym dwukrotnym czempionem Stipe Miociciem (20-4) uświetni galę UFC 295, która odbędzie się 11 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Informację przekazał sternik organizacji Dana White.
Po trzech latach absencji Bones powrócił do oktagonu w marcu tego roku, w pojedynku o opuszczony przez Francisa Ngannou tron mistrzowski wagi ciężkiej ekspresowo poddając Ciryla Gane. Nie ukrywał, że w pierwszej obronie złota chce walczyć właśnie ze Stipe Miociciem, którego chętnie określał mianem najlepszego ciężkiego w historii. Kilka tygodni temu zasugerował zresztą, że może to być ostatnia walka w jego sportowej karierze.

Stipe Miocić od ponad pięciu lat walczył wyłącznie z byłymi już zawodnikami UFC, Danielem Cormierem i Francisem Ngannou. Z tym pierwszym wygrał w trylogii 2-1, a rywalizację z tym drugim zakończył remisem 1-1. W jego sportowym CV jedynym aktywnym w UFC zawodnikiem, którego pokonał, jest Andrei Arlovski. W akcji Stipe nie był widziany od ponad dwóch lat, gdy padł pod uderzeniami Kameruńczyka.

Na papierze wyraźnym faworytem będzie tutaj 36-letni Jones, młodszy od Miocicia o pięć lat. Forma pretendenta po tak długiej przerwie stoi pod dużym znakiem zapytania. Niewykluczone jednak pod kątem zapaśniczym i być może stójkowym postawi Bonesowi większy opór aniżeli Gane.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Jon Jones – 1.25
Stipe Miocić – 3.50

Wstępny typ

Jon Jones

Jon Jones vs. Stipe Miocic - kto wygra?Rozpiska UFC 295

Walka wieczoru

265 lb: Jon Jones (27-1) vs. Stipe Miocić (20-4) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button