„Jeżeli uda się dostać rewanż z Gloverem…” – przyjacielskie relacje z Teixeirą przeszkodziły w walce? Błachowicz zabrał głos!

Jan Błachowicz zabrał głos na temat potencjalnego wpływu serdecznych relacji z Gloverem Teixeirą na przebieg walki wieczoru UFC 267.
Gdy w sobotę w walce wieczoru arabskiej gali UFC 267 Jan Błachowicz w bardzo słabym stylu stracił tytuł mistrzowski wagi półciężkiej na rzecz Glovera Teixeiry, przegrywając przez poddanie w drugiej rundzie, w przestrzeni medialnej zaroiło się od spekulacji dotyczących przyczyn tak lichego występu Polaka.

On sam stwierdził, że legendarną polską siłę zostawił w szatni, nie będąc w oktagonie sobą – choć nie ujmował nic Brazylijczykowi, podkreślając, że był tego wieczoru lepszy i zasłużył na złoto.
Wśród teorii, które miałyby wyjaśnić słaba postawę Cieszyńskiego Księcia, najczęściej przewijała się ta dotycząca przyjacielskich relacji pomiędzy oboma zawodnikami. W drodze do walki Błachowicz i Teixeira nie szczędzili sobie uprzejmości, a Polak sprezentował nawet Brazylijczykowi piwo, a podczas konferencji prasowej odśpiewał mu Sto lat.

Czy zatem takie a nie inne relacje z Teixeirą mogła rzutować na występ Błachowicza? Obniżyć jego sportową złość, zmniejszyć agresję, determinację czy motywację? O to zapytał go Przemysław Osiak z Przeglądu Sportowego.

– Zawsze mam sportową złość i nie potrzebuję jej u siebie wzbudzać – zapewnił były polski mistrz. – Dla mnie nie ma znaczenia, czy kogoś lubię, czy nie lubię. W momencie gdy drzwi oktagonu się zamykają, chcę zrobić swoją robotę.

– W jakimś wywiadzie już to mówiłem… Dzwoniłem chyba nawet w trakcie do brata i mówiłem, że nie miałbym problemu, aby bić się z moim bratem w oktagonie, jeśli by trzeba było. I próbowałbym go znokautować. Tak samo tu. Tutaj po prostu nie miałem możliwości, bo Glover najnormalniej w świecie mi ich nie dał. Źle wszedłem w walkę, nie dał mi się rozkręcić, nie dał mi pokazać nic, więc to nie było to.Cieszyński Książę podkreślił natomiast, że póki co nie zdiagnozował przyczyny swojej sobotniej niedyspozycji. Nie wyklucza żadnej – ani metafizycznej, ani banalnie prostej. Nie wyklucza taż, że Brazylijczyk był po prostu lepszy i żadne poszukiwanie drugiego dna nie ma sensu.

Tym samym Jan bierze też pod uwagę, że jego serdeczne relacje z Gloverem jednak miały znaczenie.

– Na ten moment mówię, że to nie ma znaczenia – powiedział. – Jak sobie posiedzę, wypiję browara, pojadę na wakacje, to może nagle dostanę oświecenia i stwierdzę, że to była przyczyna.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Teraz na szybko analizując poprzednie walki, patrząc, jak zawsze podchodziłem do tych walk, to raczej to nie miało wpływu.

– Walczyłem nawet z kolegami z klubu. Nie mam z tym problemu, żeby bić się z kimś, kogo lubię. To nie jest ulica, to jest sportowa walka. Wychodzę, robię robotę, chcę znokautować, chcę, w cudzysłowie, „zniszczyć” swojego rywala jak najszybciej i w jak najlepszy sposób dla siebie. I nie jest ważne, czy to jest mój kumpel, czy nie.

– Ale jako sobie posiedzę troszkę dłużej, to może jednak stwierdzę, że tak, faktycznie… Inaczej – jeżeli uda się dostać rewanż z Gloverem, podejdę do niego inaczej. Zobaczę, co się wtedy wydarzy. Teraz mogę jedynie gdybać. Nie wiem. Zobaczymy. Potrzebuję jeszcze trochę czasu.
Kiedy natomiast mogłoby dojść do rewanżu z Gloverem Teixeirą? O ile Brazylijczyk utrzyma się na tronie, Jan Błachowicz szacuje, że będzie potrzebował dwóch zwycięstw, aby powrócić do mistrzowskiej rozgrywki. Szczegóły na temat pierwszej z tych walk – nazwisko rywala i datę – już zna, ale póki co nie może podzielić się nimi z opinią publiczną. Wiadomo jedynie, że będzie to przeciwnik ze ścisłej czołówki, a do walki dojdzie nie wcześniej niż w marcu przyszłego roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply