UFC

Jest komentarz Jana Błachowicza! Polak zareagował na decyzję Dany White’a o zestawieniu mistrzowskiej walki Glovera Teixeiry z Jamahalem Hillem!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz odniósł się do zestawienia pojedynku Glovera Teixeiry z Jamahalem Hillem, na szali którego znajdzie się tytuł mistrzowski 205 funtów.
Po zakończonej remisem walce wieczoru gali UFC 282 w Las Vegas pomiędzy Janem Błachowiczem i Magomedem Ankalaevem, natychmiast do działania przystąpił sternik UFC Dana White.

Zdegustowany postawą bohaterów mistrzowskiego acz nierozstrzygniętego boju, amerykański promotor ogłosił podczas konferencji prasowej, że o opuszczony przez Jiriego Prochazkę tron wagi półciężkiej powalczą Glover Teixeira i Jamahal Hill. Pojedynek odbędzie się w ramach styczniowej gali UFC 283 w Rio de Janeiro.
I właśnie o decyzję tę Dany White’a dziennikarz TSN.ca Aaron Bronsteter zapytał Cieszyńskiego Księcia po zakończeniu walki.

– Ok – powiedział z uśmiechem Polak na wieść o brazylijsko-amerykańskim zestawieniu o pas. – Nie mam z tym problemu. Nie będę gotowy na ten termin, więc… Niech coś się dzieje w dywizji. Przedstawienie musi trwać. Tyle.

– Wierzę, że któregoś dnia ponownie przywiozę pas do Polski. Muszę nieco mocniej popracować nad niektórymi aspektami walki. Wszystko będzie dobrze, jeśli nie będę w walce zapominał o zapasach. Na początku było jednak dobrze. Dopiero później nie działało to dobrze, jeśli chodzi o moje zapasy.

– Na tym więc muszę się skupić i będzie dobrze. Wierzę, że mogę zabrać pas do Polski.Glover Teixeira miał pierwotnie w Las Vegas stanąć do mistrzowskiego rewanżu z Jirim Prochazką, ale kontuzja Czecha przekreśliła pojedynek. Brazylijczykowi zaproponowano co prawda w zastępstwie pojedynek z Magomedem Ankalaevem, ale były mistrz nie był nim zainteresowany, wyjaśniając, że na Dagestańczyka potrzebuje dłuższych niż 2-tygodniowe przygotowań.

Jamahal Hill miał z kolei w marcu zmierzyć się z Anthonym Smithem, ale wobec remisu w walce wieczoru UFC 282 plany te uległy zmianie.
Kogo w brazylijsko-amerykańkim starciu faworyzuje Polak?

– Będę trzymał kciuki za Glovera – powiedział wesoło. – To stary mocny skurwiel. Przepraszam za wyrażenie.

Poniżej podsumowanie walki Polaka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button