Jessica Andrade vs. Weili Zhang walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 15 w Chinach

W pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego kategorii słomkowej Jessica Andrade uda się do Chin, gdzie powalczy z Weili Zhang

Ani nie Tatiana Suarez, ani nie Michelle Waterson, ani nie Joanna Jędrzejczyk, ani nie Rose Namajunas, ale sklasyfikowana na 6. miejscu w rankingu wagi słomkowej Weili Zhang (19-1) będzie kolejną rywalką mistrzyni Jessiki Andrade (20-6).

Zobacz także: Tony Ferguson z ostrą odpowiedzią na sugestie Dany White’a o zestawieniu rewanżu z Donaldem Cerrone

Jak bowiem donosi ESPN.com zestawienie brazylijsko-chińskiego boju o złoto 115 funtów jest bliskie finalizacji na okoliczność gali UFC on ESPN+ 15, która odbędzie się 31 sierpnia w Shenzhen.

Jessica Andrade sięgnęła po pas mistrzowski w swoim drugim doń podejściu, podczas kwietniowej gali UFC 237 brutalnym slamem nokautując i detronizując Rose Namajunas. W ten sposób zwieńczyła serią trzech zwycięstw, którymi powróciła do gry po nieudanym podboju dywizji w starciu z Joanną Jędrzejczyk w 2017 roku.

Niepokonana od prawie sześciu lat – przegrała tylko w debiucie – Weili Zhang znajduje się na fali dziewiętnastu wiktorii, w tym już trzech pod flagą UFC. W debiucie wypunktowała Danielle Taylor, by następnie poddać balachą Jessicę Aguilar. Ostatnio była widziana w oktagonie podczas marcowej gali UFC 235, wypunktowując Tecię Torres.
Chinka to wszechstronna zawodniczka, która odnajduje się w każdym elemencie oktagonowego rzemiosła. W starciu z agresywnie nastawioną, ciężko bijącą, świetnie dysponowaną kondycyjnie oraz niebywale odporną Brazylijką czeka ją jednak trudne zadanie – choć jakimś atutem może okazać się dla niej miejsce gali.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jessica Andrade – 1.35
Weili Zhang – 3.00

Wstępny typ:

Jessica Andrade

Rozpiska UFC on ESPN+ 15

Walka wieczoru

115 lbs: Jessica Andrade (20-6) vs. Weili Zhang (19-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

125 lbs: Yanan Wu (10-2) vs. Luana Carolina (6-1)
155 lbs: Scott Holtzman (12-3) vs. Dong Hyun Ma (16-9-3)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    12 czerwca 2019 at 00:40

    Miałem dobre PRZECZUCIE jak pisaliśmy w poprzednim temacie. Czyli Chińska Myśl
    Farmaceutyczna vs Brazolska oldschoolowa farmaceutyka

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply