UFC

„Jeśli to zrobi, wygra” – Jan Błachowicz z oficjalną predykcją na walkę Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką

Goszczący w Singapurze Jan Błachowicz wskazał faworyta mistrzowskiego starcia w wadze półciężkiej pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.
Były mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz przebywa od kilku dni w Singapurze, gdzie niebawem z pierwszego rzędu trybun oglądał będzie galę UFC 275, którą zwieńczy starcia o złoto 205 funtów pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.

Polak nie ukrywa, że do Singapuru wybrał się przede wszystkim po to, aby przystemplować mistrzowskie starcie ze zwycięzcą main eventu. Jego bohaterowie zdążyli już zresztą w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerować, że to właśnie Cieszyńskiego Księcia widzą w roli kolejnego pretendenta.
Polski zawodnik gruszek w popiele oczywiście nie zasypia, udzielając na miejscu licznych wywiadów. Wczoraj wziął też udział w sesji pytań i odpowiedzi z fanami.

– Jestem tutaj po to, aby oglądać tę walkę, bo wierzę, że jestem kolejnym pretendentem – powiedział w rozmowie z UFC.com o brazylijsko-czeskiej batalii. – Jestem tu, aby oglądać mojego kolejnego rywala.

– Dla mnie sytuacja jest oczywista. Prosta sprawa. Jestem podekscytowany i zmotywowany jak nigdy, bo wiem już, jak to jest być mistrzem – i chcę to poczuć ponownie. Jak Gollum, który stracił pierścień. Tak samo się czuję. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać walki. Życzę im dobrej walki i żadnych kontuzji. Czekam na nich.

– Trudno w to uwierzyć, ale chcę pasa jeszcze bardziej niż wcześniej. Poznałem to uczucie, wiem, jak to jest być mistrzem i chcę tego ponownie. Wierzę, że mogę to osiągnąć – i zrobię to.

Jak natomiast nasz zawodnik widzi starcie Teixeiry z Prochazką?– Lubię obu – powiedział. – Świetni zawodnicy, świetni ludzie. Dla mnie to jest 50-50, ale z minimalną przewagą Glovera. Jiri ma szalony styl, który jednak działa. Szalone uderzenia, wywiera dużą presję. Glover jest jednak w stanie przetrwać prawie wszystko. Jeśli więc przetrwa pierwsze, powiedzmy, pięć minut, jeśli go obali, wygra. Zobaczymy. Jestem ciekawy.

Cały wywiad poniżej.

Artykuły / analizy poświęcone gali:

Analizy i typowanie gali
Analiza i typ na walkę Teixeira vs. Prochazka
Analiza i typ na walkę Jędrzejczyk vs. Zhang II
Przegląd bukmacherski – najciekawsze kursy
Transmisja, fakty, ciekawostki, statystyki – wszystko o UFC 275

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button