Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 275: Teixeira vs. Prochazka

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC 275: Teixeira vs. Prochazka, która odbędzie się w Singapurze.
Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC 275 rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę – 11/12 czerwca – o godzinie 01:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty wstępnej od 02:00 w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 04:00 na Polsat Sport i eFortuna.pl.
Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

170 lb: Jack Della Maddalena (11-2) vs. Ramazan Emeev (20-5)

Kursy bukmacherskie: Jack Della Maddalena vs. Ramzan Emeev 1.68 – 2.19


Bartłomiej Stachura: Jack Della Maddalena to kawał utalentowanego uderzacza, przede wszystkim boksera. Młody, szybki, sprawny technicznie, ze smykałką do kontr i kombinacji. Jeśli będzie w stanie utrzymywać walkę w dystansie bokserskim czy kickbokerskim – a pomoże mu w tym duży oktagon – samą li tylko aktywnością powinien górować nad Ramazanem Emeevem. Pytanie jednak: czy zdoła to zrobić, tj. utrzymać pojedynek na środku oktagonu?

Dagestańczyk to piekielnie doświadczony zawodnik, w swoich poczynaniach niebywale wyrachowany, a chwilami wręcz bierny. Preferuje kontrolę w klinczu i w parterze. Scenariusza, w którym męczy Australijczyka na ogrodzeniu albo w parterze – Maddalena elitarnym grapplerem zdecydowanie nie jest – nie można tutaj wykluczyć. To szczwany lis, który wie, jak wygrywać.

Mając jednak na uwadze, że 35-letni już Emeev ostatnimi czasy nie prezentował się najlepiej, mam wrażenie, że najlepsze lata może mieć już za sobą. Młodszy o dekadę Maddalena powinien górować tutaj szybkościowo oraz – co może mieć spore znaczenie – kondycyjnie.Nie skreślam Ramazana, bo stanowił będzie zdecydowanie największe wyzwanie dla niedoświadczonego nadal i nieszczególnie sprawdzonego Jacka, ale… Australijczyk zdoła utrzymać walkę na środku odpowiednio długo, aby wypracować sobie przewagę w płaszczyźnie uderzanej, która zapewni mu wiktorię.

Zwycięzca: Jack Della Maddalena przez decyzję

170 lb: Jake Matthews (17-5) vs. Andre Fialho (16-4)

Kursy bukmacherskie: Jake Matthews vs. Andre Fialho 2.15 – 1.70


Bartłomiej Stachura: gdy wiele lat temu Jake Matthews stawiał pierwsze kroki w UFC, miałem wobec niego duże oczekiwania. Z czasem wszystko to jednak diabli wzięli, a Australijczyk stał się solidnym – ale tylko rzemieślnikiem.

W starciu z Andre Fialho powinien poszukać zapasów – w stójce bowiem Portugalczyk będzie piekielnie niebezpieczny. Owszem, Matthes lebiegą kickbokserskim nie jest, a defensywa stójkowa Fialho do najszczelniejszych zdecydowanie nie należy – a i dojdzie tutaj ryzyko zapaśnicze ze strony Australijczyka, które powinno ułatwić mu walkę na nogach – ale jednak szermierka na pięści i kopnięcia z Andre będzie igraniem z ogniem.
Nie ukrywam, że jestem tutaj trochę rozdarty. Nie zdziwi mnie żaden rezultat. Matthews musi przetrwać rundę pierwszą, bo powinien mieć po swojej stronie przewagę kondycji. Rzecz jednak w tym, że nie był widziany w oktagonie od 15 miesięcy, co może oznaczać, że zanim w pierwszych minutach zrzuci z siebie oktagonową rdzę, będzie już po wszystkim. Bez przekonania stawiam na taki właśnie rezultat – Fialho wybroni pierwsze próby zapaśnicze Matthewsa, nokautując go w pierwszej odsłonie.

Zwycięzca: Andre Fialho przez (T)KO

115 lb: Joanna Jędrzejczyk (16-4) vs. Weili Zhang (21-3)

Kursy bukmacherskie: Joanna Jędrzejczyk vs. Weili Zhang 2.34 – 1.60


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Joanna Jędrzejczyk przez decyzję

205 lb: Glover Teixeira (33-7) vs. Jiri Prochazka (28-3-1)

Kursy bukmacherskie: Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka 2.79 – 1.44


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Glover Teixeira przez poddanie

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Teixeira - Prochazka
2.79 - 1.44

Teixeira
Shevchenko - Santos
1.15 - 5.46

Shevchenko
Jędrzejczyk - Zhang
2.34 - 1.60

Jędrzejczyk
Maddalena - Emeev
1.68 - 2.19

Maddalena
Matthews - Fialho
2.15 - 1.70

Fialho
Allen - Malkoun
1.32 - 3.39

Allen
Choi - Culibao
1.43 - 2.83

Choi
Maheshate - Garcia
2.38 - 1.58

Garcia
Kang - Danaa
2.06 - 1.76

Kang
Edwards - Pascual
1.58 - 2.38

Edwards
Gomez - Liang
1.80 - 2.91

Gomez
Ostatnia gala11-3
Łącznie2434-1331
Poprawne64,64 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button