Rosyjskie MMAUFC

„Je*ać Eagles MMA, jesteśmy Akhmat!” – Conor chce zewrzeć szeregi z Khamzatem przeciwko Khabibowi?!

Niecodziennej – szybko skasowanej – odpowiedzi udzielił Conor McGregor na wyzwanie do walki wystosowane doń przez Khamzata Chimaeva.
„A co mi szkodzi? Będzie przynajmniej trochę szumu!” – pomyślał zapewne Khamzat Chimaev, odpalając niedzielnym wieczorem Twittera. Jak pomyślał, tak uczynił, rzucając wyzwania dwóm prawdopodobnie największym gwiazdom UFCConorowi McGregorowi i Nate’owi Diazowi.

– Zróbmy Big Drama Show – napisał do Irlandczyka.
– Nadchodzę 209 – zwrócił się z kolei do Amerykanina.

O ile odpowiedzi ze strony Nate’a Diaza jeszcze się nie doczekał – stocktończyk nie słynie wszak z medialnej czujności – to zupełnie inaczej było w przypadku Conora McGregora. Pełniący wieczorną wartę na Twitterze Notorious natychmiast udzielił Czeczenowi obszernej – poświęcił na nią dwa wpisy, uzupełniając drugi o zdjęcie – odpowiedzi. Niespodziewanej odpowiedzi, dodajmy…

– Żaden problem, brachu – napisał Conor. – Doceniam, że w 2018 roku skontaktowałeś się z moją drużyną, aby przyjechać i pomóc mi w przygotowaniach, żeby tę małą, wystraszoną dziwkę. Czeczenia wie!

– Jebać to pizdowate Eagles MMA, jesteśmy Akhmat MMA! Rozpieprzmy ich! Jazda! The Mac i Akhmat! Nie pierdolimy się w tańcu! Pokoju nigdy nie będzie.

Chwilę potem dodał kolejny wpis, obrazując go zdjęciem mężczyzny chwytającego barierki z czasów niesławnego ataku Irlandczyka na autobus z Khabibem Nurmagomedovem w środku.– Ludzie nie wiedzą, że poleciałem wtedy, aby bronić honoru mojego przyjaciela Artema oraz jego czeczeńskiego przyjaciela Islama, którzy zostali zaatakowani przez grupę z Eagle Team.

– To Czeczen złapał wtedy za barierki w Barclays Center. Legenda! Nigdy mu tego nie zapomnimy!

Czeczeński Wilk zdążył tylko odpowiedzieć krótkim wpisem pełnym uśmiechniętych emotikonek oraz dolarów, zanim… McGregor rzeczone – tj. poniższe – wpisy skasował.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Skąd taka a nie inna odpowiedź Notoriousa? Chodzi oczywiście o dramaty sprzed kilku ostatnich miesięcy na linii Khabib Nurmagomedov – Khamzat Chimaev. Wspierany wtedy przez przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrova, Wilk zapowiadał wówczas, że rozszarpie Dagestańskiego Orła.

Konflikt ten kilkutygodniowy cieszył się wielkim zainteresowaniem na Kaukazie. Kuzyn byłego mistrza wagi lekkiej UFC Abubakar Nurmagomedov ostrzegł wówczas Czeczena, aby ten „ważył swoje słowa”. Konflikt skomentowali też Islam Makhachev, a także Arman Tsarukyan i Petr Yan. Do krytyki z rezerwą odniósł się wówczas Chimaev, a z czasem głos w sprawie – w lodowatym tonie! – zabrał też sam Khabib.
Historyczne tarcia pomiędzy Dagestańczykami i Czeczenami Irlandczyk chętnie przywoływał w drodze do ociekającej złą krwią walki z Khabibem Nurmagomedovem w 2018 roku, którą przegrał przez poddanie w czwartej rundzie. Kpił wówczas między innymi z Abdulmanapa Nurmagomedova, zarzucając mu uległość przed Ramzanem Kadyrovem.

Starcie to poprzedził wspomniany atak Notoriousa na autobus z Khabibem Nurmagomedovem, który z kolei był konsekwencją sterroryzowania przez dagestańską ekipę przywołanych przez Irlandczyka Artema Lobova i Islama Badurgova w hotelu w Brooklynie.

Wydaje się natomiast, że powyższe, ekspresowo usunięte wpisy Conora McGregora mają jednak charakter mocno sarkastyczny i są raczej żartobliwą próbą postawienia Khamzata Chimaeva w niekorzystnym świetle z jednej strony – vide rzekoma gotowość Czeczena, by pomóc Irlandczykowi przed starciem z Dagestańczykiem – a z drugiej medialnym żartem w myśl przysłowia, że „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przy okazji powrotu do oktagonu przed kilkoma tygodniami – zdemolował Jinglianga Li – Khamzat Chimaev był wielokrotnie pytany o spięcia z Khabibem Nurmagomedovem. Podkreślał, że jego wypowiedzi były wyrwane z kontekstu i tak naprawdę żadnego problemu z Dagestańczykiem nie ma.

Jest zdecydowany faworyt! Kursy bukmacherskie na walkę Gamrot vs. Ferreira ujawnione!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button