Rosyjskie MMAUFC

„Rozszarpiemy go, jeśli zechce” – Chimaev i Kadyrov wysłali ostrzeżenie Khabibowi

Wygląda na to, że relacje na linii Khabib Nurmagomedov – Ramzan Kadyrow i Khamzat Chimaev uległy właśnie mocnemu pogorszeniu.

Wygląda na to, że wraz z zakończeniem sportowej kariery niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova wygasła sympatia, jaką żywił doń przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrov, który nie raz, nie dwa zapraszał Dagestańczyka w swoje progi, nie szczędząc mu podarunków.

Na to przynajmniej wskazuje nagranie, jakie Kadyrow opublikował w środę na Instagram Live. Nie poskąpił w nim komplementów swojemu nowemu faworytowi Khamzatowi Chimaevowi, poddając w wątpliwość klasę Dagestańskiego Orła.
– UFC i Bellator mają stworzone przez siebie gwiazdy – powiedział Kadyrow. – Popatrzcie na te gwiazdy. Ile walk stoczyli? W jakim czasie? Ilu walk odmówili? Projekty nie są od tego, żeby upadały. Mogą się zgodzić i zrobić ustawione walki.

– Projekt Khabib? Tak samo. Jest dobrym sportowcem, ale to projekt UFC. Na sto procent jest projektem. Ma dobre relacje z Daną Whitem, toczył dobre walki. Jednak jeśli ktoś nie wychodzi do walki, jest usuwany z rankingu, a Khabib nigdy nie został usunięty z rankingu. On sam wie, że jest tworem UFC. Jeśli tak nie jest, to dlaczego nigdy nie widziałem naszego brata Khabiba występującego z flagą Rosji albo flagą Dagestanu? Wie dobrze, co robi. Został mistrzem, uniknął błędów. Fakt jest faktem, że to twór UFC. Myślę, że sam się z tym zgodzi.

– Khamzat projektem UFC? Widzieliście, jak usunęli go z rankingów? Ostatnio Zabit, który też walczy bardzo dobrze, został usunięty z rankingów. Rozchorował się i nie mógł wystąpić w jednej walce, więc natychmiast usunęli go z rankingu. Potem, jak mówią, przywrócili go.
– Khamzat jest bardzo interesującym zawodnikiem dla UFC, bo to wybitny sportowiec i człowiek, który jest gotów, aby rywalizować w dowolnej kategorii wagowej i ma dobry bilans – kontynuował czeczeński przywódca. – Jestem pewien, że Khamzat sięgnie po pas.

– Nie mówię, że Khabib nie jest mistrzem. Jest mistrzem. Wykonał swoją pracę bardzo ostrożnie, poprawnie, powoli, starannie. Jednak jeśli UFC zechce, to mogą zrobić mistrza z kogokolwiek. Przez dwa lata zawodnik nie walczy w organizacji, a potem wraca i bije się z mistrzami. Albo inna osoba, która zajmuje się nieruchomościami – wychodzi, mówi coś i dostaje walkę. Dobra organizacja z dobrym zarządem.

– Khamzat musi sięgnąć po pas. Nie jeden. Jeśli Bóg pozwoli, uczyni to, zdobywając więcej niż jeden pas, bo na to zasługuje.

– A tym sportowcom, którzy mieli pas i odeszli niepokonani, życzymy powodzenia. Wiem, że Khabib to projekt UFC i mogę o tym opowiadać szeroko. Oczywiście w tej organizacji rozszarpywał wszystkich, ale pytanie, czy wszystkich rozszarpałby też w Akhmat? Jestem gotowy zapłacić Khabibowi dowolne pieniądze, żeby wystąpił w ACA i zobaczymy, czy rozszarpie tu kogokolwiek. Jestem gotów zapłacić mu więcej niż w UFC, jeśli wystąpi w ACA przeciwko naszemu zawodnikowi. Zobaczmy, kto wygra.

Na tym jednak nie koniec, bo transmisję na żywo oglądał wspomniany Khamzat Chimaev, publikując też komentarz, który odbił się szerokim echem w rosyjskim MMA.

– Rozszarpiemy go, jeśli zechce – napisał czeczeński Wilk.

Zdaniem fanów i ekspertów większych i mniejszych szwedzki Czeczen nawiązał właśnie do Khabiba Nurmagomedova.

Medialne relacje pomiędzy Dagestańskim Orłem i próbującym naśladować go – vide smash czy send me location – czeczeńskim Wilkiem nigdy do najlepszych nie należały. Swego czasu gdy Khamzat miał na koncie dwa zwycięstwa w UFC, śmiało zapowiadając podbój dywizji średniej i półśredniej, Khabib stwierdził, że Czeczen powinien się skupić i nie tracić koncentracji, bo będą przed nim stawiani coraz mocniejsi rywale.Po ówczesnych wypowiedziach Nurmagomedova Czeczen, prawdopodobnie nimi urażony, usunął ze swojego profilu na Instagramie dwa wpisy związane z mistrzem 155 funtów – w tym jeden, w którym składał mu kondolencje z powodu śmierci ojca.

Z kolei po 17-sekundowej masakrze, jaką we wrześniu zeszłego roku zgotował Geraldowi Meerschaertowi, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu, Khamzat Chimaev pokusił się nawet o delikatne podskubanie Dagestańczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Wszyscy mówią: jesteś Khabibem, jesteś Khabibem 2 – powiedział wtedy po gali. – Coś w tym stylu. Ale ja jestem Khamzat. Potrafię nokautować ludzi, poddawać ludzi, turbować ludzi. Wszystko. Mam wszystko.

Szanse na potencjalne dagestańsko-czeczeńskie starcie wydają się natomiast oscylować w okolicach zera. Khabib zakończył karierę i wracać póki co nie zamierza. Ponadto rywalizował w kategorii lekkiej, wielokrotnie powtarzając, że w półśredniej walczył nigdy nie będzie.
Uporawszy się z problemami zdrowotnymi – jak twierdzi dzięki pomocy Kadyrowa właśnie – Chimaev sposobi się do powrotu do oktagonu w lipcu bądź sierpniu. Ma na oku Neila Magny’ego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button