Islam Makhachev zareagował na atak Khamzata Chimaeva na Khabiba Nurmagomedova

Islam Makhachev zareagował na ostatnie wypowiedzi Khamzata Chimaeva, zapowiadającego rozszarpanie Khabiba Nurmagomedova.

Zachęcony przez przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrova, Khamzat Chimaev od kilku dni ujada w stronę byłego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova.

Przypomnijmy, że Kadyrov obwieścił, że Nurmagomedov jest projektem UFC, poddając w wątpliwość jego dokonania. Stwierdził też, że jest gotowy zapłacić Dagestańczykowi gigantyczne pieniądze, aby ten sprawdził się z jednym z zawodników Akhmat.

Wtedy właśnie powinność służby swej doskonale najwyraźniej rozumiejący czeczeński Wilk obwieścił, że rozszarpałby Dagestańczyka, wywołując na Kaukazie i w całej Rosji nie lada poruszenie. Później doprecyzował co prawda, że wcale emerytowanego byłego mistrza wagi lekkiej do walki nie wyzywał, ale jednocześnie wyraził pełną na taki pojedynek gotowość, w nieszczególnie zawoalowany sposób dając do zrozumienia, że wyszedłby z niego z tarczą.
Khabib Nurmagomedov nie odniósł się póki co do ani do słów Ramzana Kadyrowa, ani do wojowniczych zapowiedzi Khamzata Chimaeva, ale w sukurs przyszli mu jego kompani oraz inni rosyjscy zawodnicy – przede wszystkim Alexander Shlemenko.
W ostrą wymianę zdań z Czeczenem wdał się Abubakar Nurmagomedov, ostrzegając młodziana, aby ten ważył swoje słowa, a wsparcia Dagestańskiemu Orłowi udzielił też Usman Nurmagomedov, podkreślając, że „Khabib jest projektem ojca”.

W sobotę głos zabrał też w temacie najważniejszy od lat sparingpartner Khabiba Nurmagomedova, Islam Makhachev. W przeciwieństwie jednak chociażby do Abubakara, Islam podszedł do tematu lakonicznie.

– Po prostu wychowaliśmy się inaczej – napisał na Instagramie, publikując fragment wywiadu z Abdulmanapem Nurmagomedovem.Na nagraniu zmarły w zeszłym roku ojciec dagestańskiego mistrza mówi, że jeśli Zubaira Tukhugov – czeczeński przyjaciel Khabiba Nurmagomedova i całej dagestańskiej ekipy – zostanie zwolniony z UFC, wówczas jego syn również opuści szeregi amerykańskiego giganta. Podkreśla, że nie ma w tym temacie żadnego pola do dyskusji, bo tego wymaga braterstwo.
Wywiad ten został bowiem przeprowadzony po gali UFC 229, w ramach której doszło do bijatyki po zwycięstwie Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem. Dalsza przygoda pod sztandarem UFC zaangażowanego w jatkę Zubairy Tukhugova stała wówczas pod znakiem zapytania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply