Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz vs. Dominick Reyes na UFC 253

Pod nieobecność mistrza 205 funtów Jona Jonesa, Jan Błachowicz i Dominick Reyes skrzyżują rękawice podczas wrześniowej gali UFC 253.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem (26-8) i Dominickiem Reyesem (12-1) jest planowany na galę UFC 253, która odbędzie się 26 wrześnie w nieogłoszonej jeszcze lokalizacji – prawdopodobnie w Abu Zabi.

Nie wiadomo póki co, co znajdzie się na szali pojedynku. Trwają w tej materii rozmowy.

O zestawieniu nieoficjalnie doniósł dziennikarz Brett Okamoto. Wedle jego informacji, pojedynek jest bliski finalizacji.

Dziennikarz nie wyklucza, że na szali polsko-amerykańskiego pojedynku znajdzie się pas mistrzowski – prawdopodobnie tymczasowy. Zaznacza jednak, że nawet jeśli tak się stanie, nie musi to automatycznie oznaczać, że Jon Jones przeniesie się do kategorii ciężkiej na walkę z mistrzem Stipe Miociciem – w grze cały czas jest bowiem rozpędzony serią czterech nokautów Francis Ngannou. Rozmowy z Bonesem trwają.

Aktualizacja: Jon Jones ogłosił zwakowania pasa mistrzowskiego
Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Cieszyński Książę znajduje się na fali trzech zwycięstw. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk, jedynej porażki w tym okresie doznając z rąk Thiago Santosa w lutym 2019 roku. Na zwycięskie tory powrócił, brutalnie nokautując Luke’a Rockholda, by następnie wypunktować Ronaldo Souzę. Ostatnio był widziany w akcji podczas lutowej gali UFC Rio Rancho, ciężko w pierwszej rundzie nokautując Coreya Andersona.

Okupujący 1. miejsce w rankingu Dominick Reyes ostatni pojedynek stoczył również w lutym, w ramach gali UFC 247 kontrowersyjnie przegrywając na punkty z Jonem Jonesem. Drogę do tego pojedynku utorował sześcioma zwycięstwami w UFC, w tym czterema przed czasem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Chrisa Weidmana, Jareda Cannoniera czy Volkana Oezdemira.Jan Błachowicz jest odrobinę wszechstronniejszym zawodnikiem, który może śmiało poszukać w tym starciu zapasów i pracy z góry – pytanie jednak, czy będzie w stanie przewrócić Dominicka Reyesa, skoro nie był w stanie dokonać tego nawet Jon Jones? W stójce Polak będzie oczywiście musiał uważać na odwrotne ustawienie Reyesa i jego kopnięcia zakroczną nogą. Lewy prosty naszego zawodnika może być trudniejszy do zaprzęgnięcia. Pojedynek zapowiada się na partię szachów, bo żaden z zawodników nie słynie z wywierania mocnej presji. Jan świetnie kontruje lewym sierpem, który może mu się bardzo przydać na mańkuta, ale lewy prosty Reyesa jest równie groźny, jeśli nie groźniejszy. Świetnie pracujący na nogach Amerykanin będzie prawdopodobnie dysponował przewagą szybkościową, co może mieć spore znaczenie dla przebiegu i wyniku walki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 2.80
Dominick Reyes – 1.40

Wstępny typ:

Dominick Reyes
Rozpiska UFC 253

Walka wieczoru

185 lbs: Israel Adesanya (19-0) vs. Paulo Costa (13-0) – o pas mistrzowski

Co-main event

205 lbs: Jan Błachowicz (26-8) vs. Dominick Reyes (12-1)

Pozostałe

170 lbs: Donald Cerrone (36-15) vs. Niko Price (14-4)
125 lbs: Kai Kara-France (21-8) vs. Brandon Royval (11-4)
115 lbs: Claudia Gadelha (18-4) vs. Xiaonan Yan (12-1)
145 lbs: Hakeem Dawodu (11-1-1) vs. Zubaira Tukhugov (19-4-1)
265 lbs: Ciryl Gane (6-0) vs. Shamil Abdurakhimov (20-5)
135 lbs: Casey Kenney (14-2-1) vs. Heili Alateng (14-7-1)
125 lbs: Jordan Espinosa (15-7) vs. David Dvorak (18-3)
205 lbs: Johnny Walker (17-5) vs. Ryan Spann (18-5)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button