UFC

Edgar vs. Munhoz i Gane vs. Abdurakhimov na UFC 251

Pojedynki Frankiego Edgara z Pedro Munhozem i Ciryla Gane z Shamilem Abdurakhimovem zostały dodane do rozpiski lipcowej gali UFC 251.

Wojujący od kilku lat w wadze piórkowej były mistrz kategorii lekkiej Frankie Edgar (23-8-1) zadebiutuje w 135 funtach podczas zaplanowanej na 11 lipca gali UFC 251.

Wedle nieoficjalnych doniesień portalu MMAFighting.com, Amerykanina powita w nowej dywizji Pedro Munhoz (18-4).

Frankie Edgar nie radzi sobie ostatnimi czasy najlepiej. Przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków, w tym dwa przez nokauty. Jedyne zwycięstwo odniósł w tym okresie przed dwoma laty, pokonując jednogłośnie w rewanżu Cuba Swansona. W lipcu 2019 roku przegrał jednak jednogłośnie z ówczesnym mistrzem 145 funtów Maxem Hollowayem, a w grudniu we wziętej w zastępstwie walce w Korei Południowej zdemolował go Chan Sung Jung.
Pedro Munhoz ostatni pojedynek stoczył w czerwcu ubiegłego roku, w ramach gali UFC 238 przegrywając jednogłośnie z Aljamainem Sterlingiem. W ten sposób jego seria trzech zwycięstw – przez decyzję z Brettem Johnsem oraz przez nokauty z Bryanem Carawayem i Codym Garbrandtem – dobiegła końca.

38-letni Frankie Edgar będzie prawdopodobnie miał po swojej stronie przewagi zapaśniczą i szybkościową, ale czy wystarczy to na twardego jak skała, niezwykle agresywnego, uderzającego i kopiącego bardzo mocno oraz sprawnego w parterze (gilotyny!) Brazylijczyka?Przewidywane kursy bukmacherskie:

Frankie Edgar – 2.45
Pedro Munhoz – 1.55

Wstępny typ:

Pedro Munhoz
Do rozpiski gali UFC 251 dodano też starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy niepokonanym i robiącym furorę w UFC Cirylem Gane (6-0) i doświadczonym Shamilem Abdurakhimovem (20-5).

Do walki miało pierwotnie dojść podczas gali UFC 249, ale Francuz zmuszony był wycofać się z występu z powodu problemów zdrowotnych.

Poniżej wstępna analiza, przewidywane kursy bukmacherskie i wstępny typ z pierwszej zapowiedzi walki.

Starcie zapowiada się na klasyczną konfrontację uderzacza osobie Gane z grapplerem w osobie Abdurakhimova. Wydaje się, że Dagestańczyk może być pierwszym zawodnikiem, który solidnie przetestuje defensywę przed obaleniami Francuza. Mając jednak na uwadze przewagę stójkową Gane – szybkości, techniki, arsenału – oraz dobrą kontrolę dystansu, przed 38-letnim już Dagestańczykiem stoi trudne zadanie – szczególnie, że to raczej wszechstronny zawodnik, który potrafi obalać, ale nie jest w obszarze zapaśniczym żadnym wirtuozem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ciryl Gane – 1.50
Shamil Abdurakhimov – 2.50

Wstępny typ:

Ciryl Gane

Rozpiska UFC 251

135 lbs: Frankie Edgar (23-8-1) vs. Pedro Munhoz (18-4)
265 lbs: Ciryl Gane (6-0) vs. Shamil Abdurakhimov (20-5)
125 lbs: Amanda Ribas (9-1) vs. Paige VanZant (8-4)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button