„Jak wpadnie w furię…” – Mamed wskazał faworyta w walce Pudzian vs. Juras

Mamed Khalidov wskazał zawodnika, którego widzi w roli faworyta walki wieczoru gali KSW 61.

Sobotnią galę KSW 61 uświetni w gdańskiej Ergo Arenie konfrontacja pomiędzy zaprawionymi w bojach weteranami, Mariuszem Pudzianowskim i Łukaszem Jurkowskim.
Czy były strongman sponiewiera Jurasa w parterze, czy może zwycięzca pierwszego historycznego turnieju KSW znajdzie sposób na to, aby rozprawić się z Pudzianem w stójce? Obszerną analizę wraz naszym typem przedstawiliśmy na Lowking.pl tutaj.

Jak natomiast na starcie to zapatruje się legenda nadwiślańskiej sceny Mamed Khalidov? O to w najnowszym wywiadzie spytał Czeczena dziennikarz WP Sportowe Fakty Artur Mazur.
– Ciekawe zestawienie – powiedział. – Jestem ciekaw, co tam się będzie działo. Nie mam pojęcia, co się będzie działo. Jeden i drugi mają argumenty. Jestem ciekaw.

– Wydaje mi się, że faworytem jest Pudzian. Tak mi się wydaje. 60-40.

Mamed Khalidov zgodził się z przedstawioną przez dziennikarza opinią Michała Materli, który stwierdził, że aby myśleć o zwycięstwie, Juras musi mieć co najmniej 60% swojej najlepszej formy.

– Wiadomo, że Juras to jest znakomity striker, a Pudzian ma naprawdę wielkie dziury w stójce – kontynuował Khalidov. – Nie jest to jakiś super stójkowicz. Jeżeli ma wygrać Juras, to wygra w pierwszej rundzie, nokautując Pudziana.

– Wydaje mi się, że jeżeli pójdzie to dalej – a Pudzianowski jest zawzięty i myślę, że ma lepszą kondycję i lepszą wytrzymałość… Przynajmniej oglądając social media i codzienność Jurasa i codzienność Pudziana, to można stwierdzić, że Pudzianowski tylko trenuje, a Juras… dobrze się bawi.

– Juras dobrze bije. Z różnych kątów, rękami, nogami. Znakomity striker, więc… Te 60-40 daję, bo w pierwszej rundzie Juras może ustrzelić Pudziana.

Pudzian wygrał dwa ostatnie pojedynki, pokonując w 2019 roku Erko Juna przez techniczny nokaut w drugiej rundzie oraz Nikolę Milanovicia w marcu tego roku. Juras nie był natomiast widziany w akcji od ponad dwóch lat, gdy pokonał w rewanżu Stjepana Bekavaca, który na początku zawodów nabawił się kontuzji kolana.– Mariusz nie był (nigdy) czysto znokautowany, tylko że jak Mariusz wpadnie w furię, to potrafi przez trzy rundy iść do przodu – zauważył Mamed. – Umiera, ale idzie do przodu. Ma to w sobie. Zawsze to miał, nawet w pierwszych walkach. Pamiętamy, że aż był siny, ale walczył do końca. Umierał. Naprawdę byłem pełen podziwu względem tego człowieka, bo z taką masą, będąc sinym, a cały czas szedł i starał się wyjść z twarzą z walki. To jest zawziętość.

– Wiemy, że jest pracoholikiem. Od tamtych pierwszych walk minęło wiele czasu i wiemy, że teraz jego forma jest już inna, ale on trenuje cały czas.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Jak zatem ostatecznie typuje Mamed?

– Podejrzewam, że może tak się to potoczyć, patrząc na argumenty obu – powiedział. – Wydaje mi się, że może bardziej Pudzian to wygra. Jakie są argumenty Jurasa, powiedziałem. Ale jak ta walka się zakończy? Bóg wie. Nie potrafię powiedzieć. Życzę im, żeby dali piękną walkę. Liczę na to, że zobaczę fajną walkę.

Zapytany z kolei, czy przyjąłby walkę z Mariuszem Pudzianowskim, gdyby została mu zaproponowana, niewidziany w akcji od października ubiegłego roku – spektakularnie znokautował wówczas w rewanżu Scotta Askhama, odzyskując tron wagi średniej – Mamed Khalidov długo się nie zastanawiał.
– Dlaczego nie? – odparł. – Bawimy się w to, to się bawmy. Można z każdym się spróbować. To jest prawdziwy sportowiec. Dlaczego nie?

Cały wywiad poniżej.

Artykuły poświęcone KSW 61

Analiza i typ na walkę Pudzian vs. Juras
Typowanie całej gali
Przegląd najciekawszych kursów KSW 61

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply