UFC

Islam Makhachev vs. Beneil Dariush walką wieczoru lutowej gali UFC Fight Night

Islam Makhachev i Beneil Dariush skrzyżują rękawice w walce wieczoru lutowej gali UFC Fight Night.
Kluczowe dla układu sił w kategorii lekkiej starcie, które najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta do walki o złoto, zwieńczy zaplanowaną na 26 lutego galę UFC Fight Night. Rękawice skrzyżują w nim rozpędzeni świetnymi seriami zwycięstw Islam Makhachev (21-1) i Beneil Dariush (21-4-1).
O zestawieniu walki nieoficjalnie doniósł portal ESPN.com.

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu Dagestańczyk wygrał aż dziewięć kolejnych walk, w tym już trzy w tym roku – wszystkie przed czasem. Poddawał kolejno Drewa Dobera, Thiago Moisesa i Dana Hookera.Okupujący 3. miejsce w klasyfikacji Beneil Dariush może pochwalić się serią siedmiu wiktorii. Ostatnio był widziany w akcji w maju, pokonując na pełnym dystansie Tony’ego Fergusona. Wcześniej natomiast w pokonanym polu zostawiał między innymi Diego Ferreirę czy Scotta Holtzmana.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Starcie nie zapowiada się co prawda na krwawe, efektowne widowisko, ale wydaje się, że fantastycznych kotłów zapaśniczo-parterowych nie będzie tutaj brakowało. Makhachev to mocniejszy zapaśnik, choć w tym elemencie niewiele zarzucić można też Dariushowi. Irański Amerykanin jest też bardzo sprawny w walce w parterze – podobnie jak Dagestańczyk. W stójce czeka nas natomiast pojedynek dwóch mańkutów, z których jeden – Dariush – jest znacznie agresywniejszy, podczas gdy drugi – Makahchev – lepiej poukładany technicznie. Wydaje się natomiast, że o wyniku tej walki przesądzić mogą właśnie wspomniane zapasy – a tutaj trudno nie dawać jednak przewagi Dagestańczykowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Islam Makhachev – 1.50
Beneil Dariush – 2.50

Wstępny typ:

Islam Makhachev
Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

155 lb: Islam Makhachev (21-1) vs. Beneil Dariush (21-4-1)

Pozostałe

155 lb: Ignacio Bahamondes (12-4) vs. Zhu Rong (18-4)
115 lb: Jinh Yu Frey (11-6) vs. Hannah Goldy (6-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button