Polskie MMAUFC

Historyczny wyczyn! Mateusz Gamrot w Top 15 wagi lekkiej UFC!

Pokonując w minioną sobotę Diego Ferreirę, Mateusz Gamrot utorował sobie drogę do czołowej piętnastki kategorii lekkiej UFC.
W minioną sobotę Mateusz Gamrot stanął do najważniejszej prawdopodobnie walki w swojej dotychczasowej karierze, w ramach gali UFC Fight Night w Las Vegas krzyżując pięści z Diego Ferreirą. Polak stanął bowiem przed szansą utorowania sobie drogi do czołowej piętnastki rankingu kategorii lekkiej – przed walką Brazylijczyk okupował 12. miejsce w klasyfikacji.
Z potyczki tej Gamer wyszedł obronną ręką. Wygrał na kartach punktowych wszystkich trzech sędziów rundę pierwszą, a w drugiej grzmotnął rywala tak mocnym kolanem na żebra, że ten poddał pojedynek.

Dla polskiego reprezentanta była to trzecia tegoroczna wiktoria – i trzecia przed czasem. Wcześniej ubił Scotta Holtzmana i ekspresowo poddał Jeremy’ego Stephensa. Jego aktualny bilans w oktagonie UFC wynosi 3-1. Porażki doznał wyłącznie w debiucie, ulegając niejednogłośnie Guramowi Kutateladze.I rzeczywiście – w najnowszym notowaniu rankingu UFC kudowianin awansował do czołowej piętnastki. A konkretnie zadebiutował tamże na 12. miejscu, które wcześniej okupował Diego Ferreira. Brazylijczyk utrzymał się w Top 15, spadając na ostatnią lokatę. Z klasyfikacji wypadł tym samym Joel Alvarez.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Gamer jest pierwszym w historii Polakiem, który przedarł się do czołowej piętnastki kategorii lekkiej UFC, powszechnie uważanej za najmocniej obsadzoną.
Po zwycięstwie z Diego Ferreirą Mateusz Gamrot zaprosił w oktagonowe tany byłego dwukrotnego mistrza Bellatora i niedawnego pretendenta do złota UFC Michaela Chandlera, ale ten póki co nie odpowiedział na wyzwanie Polaka. Reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team wyraził też gotowość na starcie z Gregorem Gillespiem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button