BellatorPolskie MMAWiadomości MMA

Held kontra Brooks szóstego listopada

Znamy już termin mistrzowskiej walki Marcina Helda.

Marcin Held (21-3) szóstego listopada zmierzy się z obecnym mistrzem wagi lekkiej Bellatora, Willem Brooksem (16-1) na gali opatrzonej numerem 145 z podtytułem Vengeance.

Do starcia nie dojdzie jednak w main evencie gali, ponieważ miejsce to przeznaczone już zostało dla rewanżu Patricio Freire (24-2) z Danielem Strausem (23-6). Poprzednie starcie tej dwójki zakończyło się zwycięstwem przez poddanie ze strony brata byłego rywala Polaka. Oddajmy jednak głos naszemu rodakowi, który taką wiadomością podzielił się na swoim Facebooku:

W końcu, po długim oczekiwaniu, znam już datę mojej kolejnej walki. Nie byle jakiej, bo walki o pas organizacji Bellator MMA ! Moim przeciwnikiem będzie aktualny posiadacz mistrzowskiego pasa Will Brooks, a walka odbędzie się 6 listopada na gali w St. Louis. Jest jeszcze sporo czasu ale przygotowania już się rozpoczęły. Wkrótce więcej informacji o tym jak i gdzie będę się przygotowywał do tej ważnej walki.

Marcin walkę zapewnił sobie kapitalnym ciągiem zwycięstw oraz triumfem w turnieju wagi lekkiej – odniósł sześć wygranych z rzędu, a aż pięciu rywali skończył. Zdobył tak cenne łupy, jak Patricky Freire czy Alexander Sarnavskiy. Jego rywal z kolei odebrał pas Michaelowi Chandlerowi niejednogłośną decyzją, następnie skończył go w rewanżu, a w ostatniej obronie swojego tytułu wypunktował Dave’a Jensena.

Trudno nie mieć nadziei, że Held powróci do Roufusport, gdzie kapitalnie przygotował się do starcia z Patrickym Freire, którego zupełnie zdominował swoimi zapasami oraz grapplingiem. Pojedynek z pewnością nie będzie należało do łatwych, a reprezentujący American Top Team i robiący progres z walki na walkę Amerykanin będzie prawdopodobnie najcięższym rywalem w karierze Marcina oraz faworytem bukmacherów.

Aktualna rozpiska:

Patricio Freire vs. Daniel Straus
Marcin Held vs. Will Brooks
Michael Chandler vs. TBA
Bobby Lashley vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button