UFC

Gilbert Burns vs. Michel Prazeres i pięć nowych walk w rozpisce UFC Fight Night 95

Wrześniowa gala UFC Fight Night 95 w Brazylii została właśnie uzupełniona o sześć nowych walk.

Aż sześć nowych pojedynków zostało dodanych szybko zapełniającej się karty walk gali UFC Fight Night 95, która odbędzie się 24 września w stolicy Brazylii.

Gruszek w popiele nie zasypia ostatni pogromca Łukasza Sajewskiego Brazylijczyk Gilbert Burns (11-1), który stanie do bratobójczej walki ze swoim krajanem Michelem Prazeresem (20-2).

Burns wygraną nad Sajewskim podniósł się po pierwszej zawodowej porażce, którą wcześniej zafundował mu Rashid Magomedov, przerywając jego serię trzech kolejnych wiktorii w oktagonie.

Prazeres natomiast wygrał dwie ostatnie walki – i cztery z ostatnich pięciu – w pokonanym polu zostawiając JC Cottrella. Wcześniej natomiast wypunktował Valmira Lazaro, Mairbeka Taisumova i Jessego Ronsona, przegrywając jedynie z Kevinem Lee.

Burns to świetny grappler, ale nadal niezwykle surowy stójkowicz. Prazeres powinien czuć się lepiej nie tylko na nogach, ale też w płaszczyźnie zapaśniczej i siłowej, a sam jest też mocnym parterowcem. Innymi słowy, Burnsa czeka trudna przeprawa, bo zwłaszcza gdy Traktor łapie rytm, trudno go powstrzymać.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Gilbert Burns – 2.00
Michel Prazeres – 1.70

W kategorii koguciej naprzeciwko siebie staną rozpędzony trzema zwycięstwami z rzędu Rani Yahya (22-8) i zwycięski w dwóch z trzech dotychczas stoczonych pod banderą UFC walk Michinori Tanaka (11-1).

Japończyk powinien mieć przewagę zapaśniczą, a i jego niekonwencjonalna, mobilna stójka może sprawić Brazylijczykowi wiele problemów. Yahya jednak powinien mieć po swojej stronie przewagę kondycji oraz parterową – szczególnie jeśli znajdzie się na górze, o co jednak nie będzie łatwo.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Michinori Tanaka – 2.00
Rani Yahya – 1.70

W kategorii piórkowej rękawice skrzyżują Renato Carneiro (10-0-1), który wygrał dwie dotychczasowe walki w oktagonie, z Mikiem de la Torre (14-5), który przeplata w UFC zwycięstwa z porażkami, ostatnia kończąc z tarczą.

Brazylijczyk to coraz lepszy uderzacz z bardzo mocnym parterem. Amerykanina będzie czekała trudna przeprawa, biorąc pod uwagę jego dziurawą defensywę w stójce i niezachwycającą obronę przed poddaniami.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Renato Carneiro – 1.50
Mike de la Torre – 2.50

W limicie do 125 funtów o powrót na zwycięski szlak powalczą przegrani ostatnio Jussier Formiga (18-4) i Dustin Ortiz (15-5).

Brazylijczyk to bez wątpienia lepszy specjalista od BJJ, a niewykluczone, że może mieć też przewagę w stójce, ale Ortiz z pewnością mocno skomplikuje mu życie swoją agresją, zapasami i kondycją.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Jussier Formiga – 1.90
Dustin Ortiz – 1.90

W kategorii półśredniej do boju pójdą rozpędzony dwoma zwycięstwami z rzędu Vicente Luque (9-5-1) i powracający po porażce z Bartoszem Fabińskim Hector Urbina (17-9-1).

Meksykanina czeka trudne zadanie, bo Brazylijczyk prezentuje się coraz lepiej na nogach, szczególnie dobrze korzystając z kopnięć, a jego parter jest klasą samą w sobie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Vicente Luque – 1.40
Hector Urbina – 2.80

Nieco wcześniej zapowiedziano też pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy zwycięskim w trzech ostatnich potyczkach Steviem Ray’em (19-5) i Alanem Patrickiem (13-1), który ostatnio podniósł się po porażce, zwyciężając trzecią z ostatnich czterech walk w oktagonie.

Brazylijczyk będzie dysponował sporą przewagą warunków fizycznych, a jego chaotyczna stójka i solidne zapasy mogą stanowić zagrożenie dla Szkota, ale ten udowodnił w swoich dotychczasowych bojach pod banderą UFC, że defensywne zapasy i stójka są jego mocnymi stronami.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Stevie Ray – 1.65
Alan Patrick – 2.10

Walka wieczoru

140 lbs: Cris Cyborg (16-1) vs. Lina Lansberg (6-1)

Pozostałe

145 lbs: Renan Barao (33-4) vs. Phillipe Nover (11-6-1)
155 lbs: Francisco Trinaldo (20-4) vs. Paul Felder (12-2)
170 lbs: Erick Silva (18-7) vs. Brandon Thatch (11-4)
155 lbs: Gilbert Burns (11-1) vs. Michel Prazeres (20-2)
135 lbs: Rani Yahya (22-8) vs. Michinori Tanaka (11-1)
145 lbs: Renato Carneiro (10-0-1) vs. Mike de la Torre (14-5)
155 lbs: Stevie Ray (19-5) vs. Alan Patrick (13-1)
125 lbs: Jussier Formiga (18-4) vs. Dustin Ortiz (15-5)
170 lbs: Vicente Luque (9-5-1) vs. Hector Urbina (17-9-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button