UFC

Erick Silva vs. Brandon Thatch na UFC Fight Night 95

W starciu, którego stawką będzie pozostanie w UFC Erick Silva skrzyżuje rękawice z Brandonem Thatchem na gali UFC Fight Night 95.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy dwoma uznawanymi kiedyś za niezwykle obiecujących, a dzisiaj walczącymi o utrzymane się w UFC zawodnikami – Erickiem Silvą (18-7) i Brandonem Thatchem (11-4) – został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 95, która odbędzie się 24 września w stolicy Brazylii. Informację podał portal Combate.

32-letni Brazylijczyk powraca po dwóch porażkach. Najpierw pewnie wypunktował go Neil Magny, a ostatnio na marcowej gali UFC 196 ubił go Nordine Taleb.

Z kolei 31-letni Rukus znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji, bo przegrał aż trzy ostatnie starcia, wszystkie przez poddania. Jego katami byli Benson Henderson, Gunnar Nelson i ostatnio na gali UFC 196 Siyar Bahadurzada.

Wydaje się pewnikiem, że przegrany rozstanie się z UFC.

W wymianach kickbokserskich przewagą powinien dysponować Thatch, choć będzie musiał mieć się na baczności przed niekonwencjonalnymi, szybkimi atakami Brazylijczyka. Biorąc pod uwagę, że defensywa obu jest dziurawa jak szwajcarski ser, trudno wykluczyć nokaut ze strony któregoś z nich. W parterze natomiast zdecydowana przewaga należeć powinna do znacznie sprawniejszego w walce na chwyty Ericka Silvy – niewykluczone, że będzie potrzebował jednego tylko obalenia, aby poskręcać fatalnego w parterze Amerykanina.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Erick Silva – 1.70
Brandon Thatch – 2.00

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 95:

155 lbs: Francisco Trinaldo (20-4) vs. Paul Felder (12-2)
170 lbs: Erick Silva (18-7) vs. Brandon Thatch (11-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button