UFC

Francisco Trinaldo vs. Paul Felder w planach na wrzesień w Brazylii

Pojedynek Francisco Trinaldo z Paulem Felderem jest planowany na galę UFC w Brazylii, która odbędzie się w nieznanym jeszcze mieście we wrześniu.

Po udanej gali UFC 198 na stadionie w Kurytybie amerykański gigant powróci do Brazylii 24 września. Nie wiadomo jeszcze póki co, w jakim mieście odbędzie się wydarzenie, ale znamy już pierwsze zestawienie. Jak donosi portal MMAFighting.com, powołując się na różne źródła, sklasyfikowany na 15. miejscu w rankingu kategorii lekkiej Francisco Trinaldo (20-4) skrzyżuje rękawice z Paulem Felderem (12-2).

37-letni Massaranduba znajduje się obecnie na fali sześciu kolejnych zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał między innymi Normana Parke i Rossa Pearsona, których wypunktował, czy Chada Laprise, którego znokautował. Ostatnio widziany był w oktagonie na gali UFC 198 w maju tego roku, pokonując decyzją sędziowską Yancy Medeirosa.

Po zwycięstwach w dwóch pierwszych starciach pod banderą UFC – wypunktował Jasona Saggo i ubił Danny’ego Castillo – Felder został rzucony na głębszą wodę, przegrywając na punkty z Edsonem Barbozą oraz Rossem Pearsonem. Ostatnio powrócił jednak na ścieżkę zwycięstw, dusząc Darona Cruickshanka oraz na majowej gali UFC Fight Night 88 wypunktowując Joshuę Burkmana.

Zwycięstwo pozwoli Trinaldo umocnić pozycję w czołowej piętnastce, a dla Feldera jest to szansa, aby tam się przedrzeć.

Amerykanin posiada znacznie bogatszy arsenał kopnięć, ale jego tendencje do rzucania każdego uderzenia z pełną mocą, odwrotna pozycja Brazylijczyka oraz jego mocno poprawiony boks, a także solidne zapasy mogą stanowić poważną dlań przeszkodę. Zwłaszcza że walka odbywa się w Brazylii.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Francisco Trinaldo – 1.65
Paul Felder – 2.25

Aktualna rozpiska gali:

155 lbs: Francisco Trinaldo (20-4) vs. Paul Felder (12-2)

Powiązane artykuły

Back to top button