Gegard Mousasi wypunktował Douglasa Limę, sięgając po pas wagi średniej Bellatora

Gegard Mousasi został mistrzem kategorii średniej Bellatora, w starciu wieńczącym galę Bellator 250 pokonując Douglasa Limę.

W walce wieczoru gali Bellator 250 w Uncasville po widowisku dalekim od porywającego Gegard Mousasi (47-7-2) odzyskał zwakowane przez Rafaela Lovato Jr. złoto kategorii średniej, pokonując na kartach sędziowskich rozdającego karty w 170 funtach Douglasa Limę (32-8).

Mousasi wywarł presję od pierwszych sekund. Lima szybko zdzielił go dwoma lowkingami na wysokości łydki. Ormianin zanurkował do jego nóg, szukając obalenia. Brazylijczyk nieźle się bronił, ale inkasował sporo kolan na uda przy ogrodzeniu. W końcu Mousasi usadził go na kolanach przy siatce, tam zza pleców rozpuszczając ręce. Sporo uderzeń doszło głowy Limy.

Brazylijczyk wrócił na nogi przy ogrodzeniu, ale Ormianin nie puszczał klamry, w końcu układając rywala na plecach. Będąc z góry, podniósł pozycję, zasypując Limę uderzeniami i łokciami. Sporo z nich doszło czysto głowy Limy. Brazylijczyk próbował odpowiadać uderzeniami z pleców, ale bez większych sukcesów. Mousasi dobrze wykluczał ręce Limy, zarzucając go łokciami. Runda pierwsza, stojąca pod znakiem dominacji Ormianina, dobiegła końca.
Mousasi rozpoczyna drugą odsłoną agresywnie, od razu wywierając presję. Unika niskich kopnięć rywala, z łatwością ustawiając go na siatce. Dobre sierpy Limy doszły celu. Mousasi odpowiedział prostymi. Ciągła presja ze strony Gegarda. Lowking Limy, prosty Mousasiego. Brazylijczyk trafia sierpem i lowkingiem. Ormianin smaga go prostym, cały czas zmuszając Brazylijczyka do krążenia w bliskim sąsiedztwie ogrodzenia.

Sporo kiwek ze strony Mousasiego, podczas gdy Lima czaił się na kontrę lewym sierpem. Ormianin zszedł rywalowi do nóg, wbijając go w siatkę. Mistrz wagi półśredniej dobrze się bronił, odwracając przeciwnika, ustawiając go na ogrodzeniu. Kolana Mousasiego. Rozerwanie. Śliczny frontal na korpus w wykonaniu Ormianina. Lowking również doszedł celu. Druga runda dobiegła końca.Dobre lowkingi Limy na otwarcie trzeciej odsłony, ale Mousasi odpowiedział prostymi. Ormianin nadal nacierał, zmuszając rywala do walki ze wstecznego. Brazylijczyk próbował kontr sierpami i lowkingów, ale jego aktywność nie była wysoka. Mousasi często kąsał go natomiast prostymi, choć sporo z ich lądowało na gardzie Brazylijczyka. Ormianin polował też na kopnięcia na kolano. Uderzenia i kopnięcia Mousasiego nie były szczególnie mocne, ale było ich więcej.

Po serii wymian w czwartej rundzie Mousasi poszukał obalenia. Lima utrzymał się na nogach, ale został unieruchomiony w klinczu, gdzie Ormianin zaatakował stompami. Mousasi przewrócił rywala, ale ten natychmiast wrócił na nogi, ustawiając rywala na ogrodzeniu – tylko na chwilę, bo Ormianin szybko odwrócił ustawienie. W połowie rundy Brazylijczyk czmychnął na środek klatki.
Dobry lowking Limy. Odpowiedź prostym Mousasiego. Ormianin wyraźnie jednak odczuł kopnięcie. Lima nadal jednak nie grzeszył aktywnością, oddając nieustannie pole. Mousasi był aktywniejszy, choć sporo z jego prostych trafiało w gardę. Lowkingi Brazylijczyka – także w kombinacji po lewym sierpie – sprawiały jednak coraz więcej problemów Ormianinowi.

W piątej rundzie Lima zaczął poszukiwać kopnięć na korpus i głowę, zdając sobie sprawę, że Mousasi obawia się tych na łydkę. Aktywności niewiele z obu strony. Proste Limy, lowking. Brazylijczyk nie oddawał już pola, podkręcając tempo. Zdawał sobie prawdopodobnie sprawę, że przegrywa na kartach sędziowskich.

Połowa rundy. Tempo nadal niespieszne, choć to Lima pozostawał nieco aktywniejszy. W końcu jednak Mousasi świetnie wykorzystał jedno z jego kopnięć, kontrując obaleniem. Położył Brazylijczyka na plecach na środku oktagonu, szybko przedzierając się do pozycji bocznej. Lima był aktywniejszy z dołu, ale do końca rundy nie był w stanie wrócić na nogi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Gegarda Mousasiego w stosunku 2 x 49-46, 48-47.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply