Fabricio Werdum zmierzy się z wybornym amerykańskim grapplerem na zasadach Combat Jiu-Jitsu

Znany z innowacyjnego podejścia do brazylijskiego Jiu-Jitsu Eddie Bravo zorganizuje w lutym świetnie zapowiadający się 4-osobowy turniej na zasadach bojowego Jiu-Jitsu.

Były mistrz wagi ciężkiej UFC i jeden z najlepszych zawodników wagi królewskiej w historii Fabricio Werdum powraca do akcji – ale oczywiście nie w formule MMA, bo na to nie pozwala dwuletnie zawieszenie, jakim przed kilkoma miesiącami ukarała go Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA).
Brazylijczyk weźmie jednak udział w interesująco zapowiadającym się 4-osobowym turnieju w Combat Jiu-Jitsu, który 22 lutego w Monterrey zorganizuje Eddie Bravo. Rywalem Vai Cavalo będzie wyborny amerykański specjalista od parteru Gordon Ryan, który wygrał zeszłoroczne zawody ADCC w kategorii 88 kilogramów i zajął drugie miejsce w kategorii Absolute (bez limitów wagowych).

Smaczku wszystkiemu dodają zasady Combat Jiu-Jitsu, które dopuszczają uderzenia otwartą dłonią.

W drugim półfinale wystąpi inny wyborny grappler i finalista turnieju wagi półciężkiej PFL Vinny Magalhaes. Póki co nie ogłoszono nazwiska jego rywala.

Organizator Eddie Bravo zapowiedział, że chce doprowadzić do jeszcze kilku innych pojedynków pomiędzy zawodnikami specjalizującymi się w BJJ oraz tymi wojującymi w MMA.

*****

Technika MMA – tańcz, jak ci zagram!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. dezniev

    21 listopada 2018 at 09:46

    to bedzie ciężka noc dla Werduma

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply