UFC

Demetrious Johnson vs. Henry Cejudo na UFC 197

Demetrious Johnson w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego skrzyżuje rękawice z Henrym Cejudo.

Starcie mistrzowskie w kategorii muszej pomiędzy mistrzem Demetriousem Johnsonem (23-2-1) i pretendentem Henrym Cejudo (10-0) odbędzie się 23 kwietnia na gali UFC 197 w Las Vegas.

Might Mouse obronił już tytuł mistrzowski siedem razy. Ostatnio, na gali UFC 191 we wrześniu zeszłego roku po raz drugi pokonał Johna Dodsona. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał m.in. Kyoji Horiguchiego, Aliego Bagautinova czy dwukrotnie Josepha Benavideza.

Cejudo stoczył jak dotychczas cztery pojedynki pod banderą UFC, wszystkie zwyciężając. Pokonywał Dustina Kimurę, Chrisa Cariaso, Chico Camusa i ostatnio, na gali UFC Fight Night 78 w listopadzie ubiegłego roku, Jussiera da Silvę.

Henry Cejudo to mocny, twardy, nieustępliwy zapaśnik, który ma też niezły boks, składając szybkie kombinacje, ale… Wydaje się, że Johnson w każdej płaszczyźnie będzie miał przewagę, łącznie z zapasami, które pod MMA opanował do absolutnej perfekcji. Powinien cieszyć się też wyraźną przewagą szybkościową i kondycyjną. Wszystko to czyni go wyraźnym faworytem.

Aktualna rozpiska UFC 197:

Walka wieczoru

205 lbs: Daniel Cormier (17-1) vs. Jon Jones (21-1) – o pas kategorii półciężkiej

Co-main event

125 lbs: Demetrious Johnson (23-2-1) vs. Henry Cejudo (10-0) – o pas kategorii muszej

Powiązane artykuły

Back to top button