UFC

Sergio Pettis vs. Chris Kelades na UFC 197

Nowe zestawienie w kategorii muszej zostało dodane do rozpiski gali UFC 197.

Młodziutki i dobrze rokujący Sergio Pettis (13-2) podejmie 35-letniego już Chrisa Keladesa (13-2) na UFC 197, które będzie miało miejsce w Las Vegas 23 kwietnia.

Kelades stoczył w oktagonie UFC trzy pojedynki, z czego dwa wygrał – w swym debiucie wypunktował na pełnym dystansie Patricka Holohana, by w następnym pojedynku zostać całkowicie zdominowanym zapaśniczo i grapplersko przez Raya Borga i w końcu w swym trzecim, ostatnim starciu ugrać niejednogłośną i dodajmy nieco kontrowersyjną decyzję nad Chrisem Bealem.

Mimo ledwie 22-lat na karku, młodszy z braci Pettis stoczył pod banderą największej organizacji na świecie aż sześć pojedynków, z czego cztery wygrał, kolejno z Willem Campuzano, Yaotzinem Mezą, Mattem Hobarem i Chrisem Cariaso, przegrywając między czasie tylko z Alexem Caceresem przez poddanie oraz Ryanem Benoitem przez nokaut. Trzeba jednak nadmienić, że we wszystkich starciach w oktagonie sprawiał lepsze wrażenie niż swoi przeciwnicy. – z Caceresem zabrakło mu doświadczenia i wyrachowania, podobnie jak z Benoitem, gdzie jeszcze swoje pięć groszy do zwycięstwa Ryana dołożyła wątpliwej jakości szczęka Sergio.

Zwycięstwo dla Pettisa oznaczać będzie włączenie się na dobre do walki o najwyższe cele w kategorii do 125 funtów, porażka zaś znów sprawi, iż oddali się on od czołówki wagi muszej.

Kelades zatrzymując Sergio może znacznie podwyższyć swoje notowania w organizacji – w jego wypadku przegrana może doprowadzić do tego, iż w następnym starciu będzie walczył o swój byt w UFC.

Pewnikiem jest, iż w stójce karty rozdawać będzie wciąż młody i perspektywiczny Sergio. Pettis dobrze pracuje na nogach, jego boks jest bardzo techniczny, ma szybkie ręce, składa ciekawe kombinacje ciosów i podobnie jak swój starszy brat, robi świetny użytek z kopnięć – zarówno na korpus, jak i na głowę. Oprócz tego, również wzorem brata, jest niezwykle kreatywny w parterze. Obaj zawodnicy posiadają purpurowy pas brazylijskiego jiu-jitsu, choć częściej to właśnie Kelades odwołuje się do swoich grapplerskich szlifów i wydaje się, że prędzej czy później postara się o sprowadzenie Pettisa do parteru, gdyż jest to najszybsza droga dla niego na wygranie tego pojedynku. Biorąc pod uwagę średnie defensywne zapasy Sergio i zamiłowanie do pakowania się w trudne sytuacje mimo prowadzenia punktowego w pojedynkach, nie można wykluczyć zwycięstwa wiekowego już Kanadyjczyka.

Aktualna rozpiska gali UFC 197:

Walka wieczoru

205 lbs: Daniel Cormier (17-1) vs. Jon Jones (21-1) – o pas kategorii półciężkiej

Co-main event

125 lbs: Demetrious Johnson (23-2-1) vs. Henry Cejudo (10-0) – o pas kategorii muszej

Pozostałe

155 lbs: Anthony Pettis (18-4) vs. Edson Barboza (16-4)
145 lbs: Yair Rodriguez (6-1) vs. Andre Fili (15-3)
185 lbs: Robert Whittaker (15-4) vs. Rafael Natal (21-6-1)
205 lbs: Clint Hester (11-5) vs. Marcos Rogerio de Lima (13-3-1)
115 lbs: Jessica Aguilar (19-5) vs. Juliana Lima (8-2)
155 lbs: James Vick (13-3) vs. Glaico Franca (8-0)
170 lbs: Danny Roberts (12-1) vs. Dominique Steele (14-6)
155 lbs: Kevin Lee (11-2) vs. Efrain Escudero (24-10)
125 lbs: Sergio Pettis (13-2) vs. Chris Kelades (9-2)

Wszystkie informacje na temat gali znajdziecie TUTAJ.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button