UFC

Daniel Cormier vs. Jon Jones II oficjalnie na UFC 197!

Organizacja UFC ogłosiła, że rewanżowy pojedynek pomiędzy Danielem Cormierem i Jonem Jonesem odbędzie się na gali UFC 197.

Rewanżowe starcia na szczycie kategorii półciężkiej pomiędzy dzierżącym pas mistrzowski Danielem Cormierem (17-1) i pozbawionym go w wyniku problemów prawnych Jonem Jonesem (21-1) odbędzie się 23 kwietnia na gali UFC 197 w Las Vegas.

Po przejściu do kategorii półciężkiej DC pokonał Pata Cumminsa i Dana Hendersona, czym – wespół z wcześniejszymi zwycięstwami jeszcze w kategorii ciężkiej – utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski. Na początku 2015 roku nie sprostał jednak Jonesowi, przegrywając po jednogłośnej decyzji sędziowskiej. Na skutek problemów prawnych Bonesa wkrótce otrzymał kolejną szansę i tym razem wykorzystał ją, przejmując odebrany Jonesowi tytuł w walce z Anthonym Johnsonem. Ostatnio widziany był w oktagonie w październiku zeszłego roku, po krwawej batalii broniąc złota w starciu z Alexandrem Gustafssonem.

Bones nie walczył od czasu zwycięskiego pojedynku z Cormierem, koncentrując się na sądowych bataliach o jak najniższy wymiar kary za spowodowanie wypadku oraz wygranej, jak zapewnia, walce ze swoimi nałogami, wśród których prym wiódł alkohol. Zanim pokonał DC, w pokonanym polu zostawiał Glovera Teixeirę, Alexandra Gustafssona i Chaela Sonnena. Łącznie obronił pas mistrzowski kategorii półciężkiej osiem razy.

Starcie zapowiada się niezwykle interesująco, choć nie ulega wątpliwości, że jego faworytem jest Jones. Pomimo tego istnieje sporo niewiadomych, które mogą okazać się istotne dla przebiegu walki. Podopieczny Grega Jacksona i Mike’a Winkeljohna wraca po długiej, kilkunastomiesięcznej przerwie, co może mieć wpływ na jego czucie oktagonu. Porzucił swoje nałogi, co teoretycznie może zwiastować jeszcze lepszą formę, ale, z drugiej strony, jego dotychczasowe imprezowe życie służyło mu bardzo dobrze w oktagonie – czy zmiana tego, co sportowo funkcjonowało dobrze, pomoże mu czy zaszkodzi? Podobne pytanie można postawić w temacie jego zwiększonej muskulatury. Wreszcie i sam Cormier od czasu walki z Jonesem stał się silniejszy mentalnie, zwycięsko wychodząc z potwornie trudnych bojów z Johnsonem i Gustafssonem. Jeśli będzie w stanie wywierać nieustanną presję, kto wie, jak potoczy się pojedynek. Z drugiej natomiast strony, reprezentant American Kickboxing Academy ma już na karku 36 lat, co również może odcisnąć na nim piętno.

Aktualna rozpiska UFC 197:

Walka wieczoru

205 lbs: Daniel Cormier (17-1) vs. Jon Jones (21-1) – o pas kategorii półciężkiej

Co-main event

125 lbs: Demetrious Johnson (23-2-1) vs. Henry Cejudo (10-0) – o pas kategorii muszej

Powiązane artykuły

Back to top button