Daniel Omielańczuk vs. Salimgerey Rasulov walką wieczoru gali ACA 108 w Warszawie

Daniel Omielańczuk wystąpi w walce wieczoru kwietniowej gali ACA 108 w Warszawie, mierząc się z Salimgereyem Rasulovem

Organizatorzy ogłosili, że gala ACA 108 odbędzie się 24 kwietnia na warszawskim Torwarze.

W walce wieczoru – szalenie ważnej dla układu sił w kategorii ciężkiej – Daniel Omielańczuk (23-9-1) skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem Salimgereyem Rasulovem (17-7).

Polski zawodnik wygrał cztery z pięciu walk, jakie dotychczas stoczył pod banderą czeczeńskiej organizacji, jedynej porażki doznając w starciu z Amirem Aliakbarim. Od czasu tamtego niepowodzenia wygrał trzy pojedynki, w pokonanym polu zostawiając Zelimkhana Umieva, którego wypunktował, oraz Evgenya Erokhina oraz Denisa Smoldareva, których znokautował w pierwszej rundzie.
33-letni Rosjanin w 2016 roku zdobył pas mistrzowski, ale utracił go w pierwszej obronie, będąc zmuszonym uznać wyższość Denisa Goltsova. W latach 2017 i 2018 stoczył po jednej walce, obie zwyciężając. Zastopowawszy Evgenya Erokhina, w listopadzie 2018 roku wypunktował Tannera Bosera. Starcie z Omielańczukiem będzie zatem dla Rasulova powrotem po prawie półtorarocznej przerwie.

Na warszawskim Torwarze zapowiedziano też debiut w ACA zakontraktowanego przed kilkoma dniami Kamila Oniszczuka, ale póki co nie wiadomo, kto będzie jego rywalem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply