Polskie MMAUFC

Daniel Omielańczuk vs. Alexey Oleinik na UFC Fight Night 91

Daniel Omielańczuk zmierzy się z Alexey’em Oleinikiem na lipcowej gali UFC Fight Night 91.

Wygląda na to, że w swojej szóstej walce pod banderą UFC Daniel Omielańczuk (18-5-1, 1NC) skrzyżuje rękawice z piekielnie doświadczonym Alexey’em Oleinikiem (50-9-1). Do starcia dojdzie 13 lipca na gali UFC Fight Night 91 w Sioux Falls.

Informację przekazał dziennikarz Karim Zidan, powołując się na rosyjskojęzyczne portale.

Polski zawodnik po udanym debiucie w UFC, w którym odprawił Nandora Guelmino, przegrał dwie kolejne walki, ustępując pola zapaśniczko i klinczersko nastawionym Jaredowi Rosholtowi i Anthony’emu Hamiltonowi. Później jednak odbił się od dna, efektownie ubijając Chrisa de la Rochę, by ostatnio, na gali UFC Fight Night 84 w lutym, po większościowej decyzji technicznej w pokonanym polu zostawić Jarjisa Danho.

Oleinik jest niepokonany od 2012 roku i znajduje się na fali jedenastu kolejnych zwycięstw. W UFC stoczył jak dotychczas dwie zwycięskie walki. W debiucie szybko odklepał Anthony’ego Hamiltona, natomiast w swojej ostatniej walce, z listopada 2014 roku, ubił ciosami Jareda Rosholta. Od tamtego czasu zmagał się z kontuzją kolana (zerwane więzadło), przechodząc dwie operacje.

Urodzony na Ukrainie Rosjanin okupuje 15. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC. Zwycięstwo pozwoli mu ugruntować swoją pozycję w Top 15, natomiast dla Omielańczuka może okazać się kluczem, aby przebić się do rankingu.

Oleinik pokonywał dwóch rywali, z którymi przegrał Omielańczuk, ale nie znaczy to, że Rosjanin będzie tutaj murowanym faworytem. W stójce bowiem przewaga powinna należeć do naszego reprezentanta. Jeśli Omielańczuk zdoła uniknąć parteru czy zapędzania się pod siatkę, jak najbardziej jest w stanie ustrzelić powracającego po ponad półtorarocznej przerwie 38-letniego już Oleinika. Jeśli jednak ten ostatni zdoła przenieść starcie do parteru, powinien dysponować wyraźną przewagą – zjadł zęby na wale na chwyty, mogąc pochwalić się imponującą liczbą 40 poddań w karierze.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 91:

125 lbs: Louis Smolka (10-1) vs. Ben Nguyen (15-5)
185 lbs: Tim Boetsch (18-10) vs. Josh Samman (11-3)
170 lbs: Kyle Noke (22-8-1) vs. Keita Nakamura (31-7-2)
155 lbs: Scott Holtzman (8-1) vs. Cody Pfister (12-5-1)
265 lbs: Daniel Omielańczuk (18-5-1) vs. Alexey Oleinik (50-9-1)
205 lbs: Devin Clark (6-0) vs. Alex Nicholson (6-2)

Powiązane artykuły

Back to top button