UFC

Louis Smolka vs. Ben Nguyen i trzy inne walki dodane do UFC Fight Night 91

Cztery nowe pojedynki zostały dodane do gali UFC Fight Night 91.

Poznaliśmy pierwsze cztery zestawienia na galę UFC Fight Night 91, która odbędzie się 13 lipca w Sioux Falls.

W kategorii muszej rozpędzony trzema kolejnymi zwycięstwami Louis Smolka (10-1) zmierzy się ze świetnie prezentującym się pod banderą UFC (dwa zwycięstwa w pierwszych rundach) Benem Nguyenem (15-5).

Obaj zawodnicy są wszechstronni, czują się komfortowo w każdej płaszczyźnie, wobec czego trudno wskazać faworyta. Smolka jest bardziej doświadczony i powinien mieć niewielką przewagę w parterze, natomiast Ngyuen może lepiej prezentować się na nogach.

Do kategorii średniej, po nieudanym występie w półciężkiej, wraca Tim Boetsch (18-10), który po trzech kolejnych porażkach – ostatnio ubił go Ed Herman – będzie walczył o życie z Joshem Sammanem (11-3), który ostatnio przegrał z Tamdanem McCrorym.

Samman jest lepiej poukładany technicznie w każdej płaszczyźnie, ale prawdopodobnie zrobi wszystko, by nie ryzykować stójkowych wymian z ciężkorękim rywalem, próbując położyć go na plecach.

W kategorii półśredniej naprzeciwko siebie staną powracający po porażkach zawodnicy – Kyle Noke (22-8-1), który uległ po wyrównanej walce Alexowi Morono, oraz Keita Nakamura (31-7-2), który przegrał z Tomem Breesem, choć stawił mu twardy opór.

Australijczyk zrobi wszystko, aby utrzymać walkę na nogach, gdzie głównie dzięki gabarytom fizycznym powinien mieć przewagę, natomiast Japończyk postara się przenieść walkę do parteru i przetestować umiejętności chwytane rywala.

Ostatnia z ogłoszonych walk odbędzie się w kategorii lekkiej – Scott Holtzman (8-1) stanie naprzeciwko Cody’ego Pfistera (12-5-1). Pierwszy uległ ostatnio Drewowi Doberowi, drugi nie sprostał Sage’owi Northcuttowi.

Taktyka Pfistera nie jest tajemnicą – zapasy, kontrola, gnp. Holtzman spróbuje zmienić walkę w pojedynek kickbokserski.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 91:

125 lbs: Louis Smolka (10-1) vs. Ben Nguyen (15-5)
185 lbs: Tim Boetsch (18-10) vs. Josh Samman (11-3)
170 lbs: Kyle Noke (22-8-1) vs. Keita Nakamura (31-7-2)
155 lbs: Scott Holtzman (8-1) vs. Cody Pfister (12-5-1)

Powiązane artykuły

Back to top button