Polskie MMAUFC

Damian Stasiak vs. Pedro Munhoz na UFC FN 109 w Sztokholmie

Damian Stasiak stanie przed nie lada wyzwaniem podczas gali UFC Fight Night 109, mierząc się w Sztokholmie z Pedro Munhozem.

W swojej czwartej walce w oktagonie nasz czołowy koguci Damian Stasiak (10-3) skrzyżuje rękawice z mocnym Brazylijczykiem Pedro Munhozem (13-2, 1 NC), a do walki dojdzie 28 maja podczas gali UFC Fight Night 109 w Sztokholmie. O zestawieniu poinformował dziennikarz Artur Mazur.

Webster stoczył jak dotychczas trzy walki pod banderą UFC, przegrywając tylko we wziętym w zastępstwie debiucie z Yaotzinem Mezą. Porażkę tę powetował sobie szybkim poddaniem Filipa Pejica, by następnie w październiku zeszłego roku podczas gali UFC 204 po zażartej walce poddać Davey’a Granta.

30-letni Brazylijczyk również zadebiutował w UFC, biorąc walkę w zastępstwie i przegrywając z Raphaelem Assuncao. Następnie jednak ubił Matta Hobara i poddał Jerroda Sandersa, ale potem na jego drodze stanął Jimmie Rivera, z którym przegrał po niejednogłośnej decyzji. Ostatnio jednak wygrał dwie kolejne walki przez poddania, przy okazji zgarniając bonusy za Występy Wieczoru – najpierw poddał Russella Doane’a, a ostatnio, w listopadzie ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 100, udusił Justina Scogginsa.

Pojedynek zapowiada się na piekielnie ciężki dla polskiego zawodnika. Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu kategorii koguciej Munhoz posiada bowiem solidne muay thai, którym może zneutralizować karatecki styl Stasiaka. Również w płaszczyźnie parterowej, w której Webster do tej pory brylował, czeka go nie lada przeprawa z Munhozem, który ma czarny pas BJJ i zdążył już w UFC potwierdzić świetne umiejętności chwytane. Także od strony zapaśniczej zaprawiony w bojach Brazylijczyk, który nie zniechęca się niepowodzeniami i jest niebywale twardy, prezentuje się bardzo dobrze. Z drugiej natomiast strony Stasiak cały czas się rozwija, zawsze walczy do końca, a pojedynek odbędzie się w Europie, co powinno mu służyć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Damian Stasiak – 3.00
Pedro Munhoz – 1.35

Rozpiska UFC Fight Night Sztokholm

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Glover Teixeira (26-5)

Co-main event

205 lbs: Misha Cirkunov (13-2) vs. Volkan Oezdemir (13-1)

Pozostałe

155 lbs: Mairbek Taisumov (25-5) vs. Joaquim Silva (9-0)
185 lbs: Jack Hermansson (14-3) vs. Alex Nicholson (7-3)
185 lbs: Magnus Cedenblad (14-5) vs. Chris Camozzi (24-12)
135 lbs: Damian Stasiak (10-3) vs. Pedro Munhoz (13-2)
265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Christian Colombo (8-2-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button