UFC

Mairbek Taisumov vs. Joaquim Silva na UFC FN 109

Mairbek Taisumov i Joaquim Silva skrzyżują pięści podczas majowej gali UFC Fight Night 109 w Sztokholmie.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Mairbekiem Taisumovem (25-5) i Joaquimem Silvą (9-0) został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 109, która odbędzie się 28 maja w Sztokholmie. O zestawieniu poinformowała oficjalnie organizacja.

Dla rozpędzonego serią czterech kolejnych wiktorii przez nokauty Taisumova będzie to powrót do akcji po ponad rocznej przerwie, spowodowanej problemami wizowymi. Jego ostatnią ofiarą był w kwietniu ubiegłego roku podczas gali UFC Fight Night 86 Damir Hadzovic. Wcześniej natomiast ubijał Marcina Bandela, Tony’ego Christodoulou i Alana Patricka.

Silva wywodzi się z czwartego sezonu brazylijskiego TUF-a, w którym doszedł do półfinału. W oktagonie wystąpił dwukrotnie, w debiucie niejednogłośnie wypunktowując Nazareno Malegarie, by następnie, w lipcu ubiegłego roku podczas gali TUF 23 Finale, w nieco ponad pół minuty znokautować Andrewa Holbrooka.

Wbrew swojemu przydomkowi Netto BJJ 28-letni Brazylijczyk to przede wszystkim stójkowicz obdarzony ciężkimi rękami. Walczy agresywnie, chętnie uderza na korpus, często atakuje kombinacjami. Taisumov posiada mimo wszystko szerszy arsenał stójkowy i większe doświadczenie, wobec czego będzie faworytem, ale nie musi to być dla niego łatwa przeprawa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mairbek Taisumov – 1.35
Joaquim Silva – 2.90

Rozpiska UFC Fight Night Sztokholm

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Glover Teixeira (26-5)

Pozostałe

155 lbs: Mairbek Taisumov (25-5) vs. Joaquim Silva (9-0)
185 lbs: Jack Hermansson (14-3) vs. Alex Nicholson (7-3)
185 lbs: Magnus Cedenblad (14-5) vs. Chris Camozzi (24-12)
265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Christian Colombo (8-2-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button