Polskie MMAUFC

Damian Grabowski vs. Viktor Pesta w połowie stycznia

Damian Grabowski w połowie stycznia stanie do swojej trzeciej walki pod banderą UFC, mierząc się z Viktorem Pestą.

W walce ostatniej szansy Damian Grabowski (20-4) zmierzy się 15 stycznia na gali UFC – najprawdopodobniej z cyklu Fight Night – z Viktorem Pestą (10-3). Polak poinformował o zestawieniu w programie TVP 3 Opole.

Grabowski stoczył dotychczas dwie przegrane walki pod banderą UFC, obie szybko przegrywając. W debiucie w nieco ponad dwie minuty ubił go Derrick Lewis, a ostatnio, na lipcowej gali UFC 201 w ledwie czternaście sekund ten sam los zafundował mu Anthony Hamilton.

W równie trudnej sytuacji znajduje się i Pesta, który przegrał trzy z dotychczasowych czterech pojedynków w oktagonie. Ostatnio w pokonanym polu zostawiali go Derrick Lewis i na sierpniowej gali UFC Fight Night 92 Marcin Tybura, pokonując Czecha przez nokauty.

Pesta to przede wszystkim zapaśnik, który lubuje się w kontroli z góry. Stylistycznie jest to odrobinę korzystniejsze zestawienie dla Polaka, bo Czech nie jest ani tak duży, ani tak silny jak dwaj poprzedni rywala Grabowskiego. Tym niemniej forma opolanina stoi pod wielkim znakiem zapytania. W stójce nasz zawodnik może mieć delikatną przewagę i na pewno będzie groźny w parterze, ale od strony kondycyjnej Pesta prezentuje się całkiem nieźle i niewykluczone, że ten element okaże się decydujący.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Damian Grabowski – 1.70
Viktor Pesta – 2.05

Powiązane artykuły

Back to top button