UFC

BJ Penn vs. Yair Rodriguez walką wieczoru UFC Fight Night 103

Szykuje się starcie doświadczenia z młodością – BJ Penn podejmie Yaira Rodrigueza w walce wieczoru gali UFC Fight Night 103.

Pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy legendarnym Hawajczykiem BJ-em Pennem (16-10-2) i piekielnie efektownie walczącym, niepokonanym w oktagonie młodzianem Yairem Rodriguezem (9-1) został walką wieczoru gali UFC Fight Night 103, która odbędzie się 15 stycznia w Phoenix. Informację podał portal FOXSports.com.

Penn ostatnio widziany był w oktagonie w lipcu 2014 roku, mierząc się wówczas z Frankiem Edgarem i ponosząc trzecią z rzędu porażkę. Po niespełna dwuletniej przerwie zdecydował się powrócić, ale posypały się trzy walki, w których był zestawiany – z Dennisem Siverem (kontuzja Niemca), Colem Millerem (wpadka dopingowa Hawajczyka) i Ricardo Lamasem (kontuzja Penna).

Rodriguez znajduje się na fali pięciu kolejnych wiktorii. Ostatnie zwycięstwo odniósł w sierpniu na gali UFC Fight Night 92 niejednogłośnie wypunktowując Alexa Caceresa. Wcześniej natomiast znokautował Andre Filiego.

37-letni Hawajczyk staje przed bardzo trudnym zadaniem, bo pomimo że jego młodszy o 13 lat rywal posiada spore luki w defensywie bokserskiej, a i jego ofensywny parter stanowić może szansę dla Penna, to przewaga szybkościowa Pantery powinna być bardzo wyraźna – a to oznacza, że podopieczny Grega Jacksona może mieć poważne trudności w skróceniu dystansu, aby poszukać ciosów lub obaleń.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

BJ Penn – 2.80
Yair Rodriguez – 1.30

*****

Do rozpiski gali w Phoenix dodano też dzisiaj inne zestawienie. W limicie kategorii muszej zmierzą się zwycięski w czterech z ostatnich pięciu walk Jussier Formiga (19-4) i znajdujący się w podobnej sytuacji – także wygrał cztery z pięciu ostatnich pojedynków – Sergio Pettis (14-2).

W stójce zdecydowana przewaga powinna należeć do Amerykanina, natomiast jeśli walka przeniesie się do parteru lub nawet klinczu – potrafi tam świetnie zachodzić za plecy – karty rozdawał będzie Brazylijczyk. Pettis ma tendencje do zwalniania w trzecich rundach i pomimo tego, że i Formiga tytanem kondycji nie jest, będzie miał swoje szanse. Wydaje się jednak, że mobiność, szybkość i coraz lepsza gra kontrująca pozwolą Amerykaninowi wygrać dwie pierwsze odsłony.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jussier Formiga – 2.40
Sergio Pettis – 1.55

*****

Wcześniej natomiast rozpiskę gali w Phoenix wzbogacono o dwa inne zestawienia.

W kategorii półśredniej powracający do UFC Ben Saunders (20-7-2) skrzyżuje rękawice z przeplatającym ostatnio zwycięstwa z porażkami Courtem McGee (18-5).

Teoretycznie Saunders może mieć przewagę w każdej płaszczyźnie, bo dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, jest wszechstronniejszy na nogach, a do tego ma groźny klincz i świetny parter, ale zapaśniczy, agresywny i konsekwentny styl mocnego od strony kondycyjnej McGee może sprawić mu sporo problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Saunders – 1.70
Court McGee – 2.00

*****

Wreszcie w kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną zwycięscy w ostatnich walkach Erik Koch (15-4), udusił Shane’a Campbella, i Tony Martin (10-3), który udusił Felipe Olivieriego.

Martin jest dużo większy i będzie prawdopodobnie dysponował przewagą siłową, a jeśli znajdzie się w parterze na górze, jak najbardziej może poskręcać rywala, ale na nogach, a także w płaszczyźnie stójkowej i być może kondycyjnej karty rozdawać będzie Koch.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tony Martin – 2.10
Erik Koch – 1.65

Rozpiska UFC Fight Night 103

Walka wieczoru

145 lbs: BJ Penn (16-10-2) vs. Yair Rodriguez (9-1)

Pozostałe

265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Viktor Pesta (10-3)
265 lbs: Cyril Asker (7-2) vs. Dmitry Smolyakov (8-1)
205 lbs: Joachim Christensen (13-4) vs. Bojan Mihajlovic (10-4)
125 lbs: Jussier Formiga (19-4) vs. Sergio Pettis (14-2)
170 lbs: Court McGee (18-5) vs. Ben Saunders (20-7-2)
155 lbs: Erik Koch (15-4) vs. Tony Martin (10-3)
155 lbs: Devin Powell (8-1) vs. Jordan Rinaldi (12-5)

Powiązane artykuły

Back to top button