UFC

UFC wraca do Phoenix – trzy walki potwierdzone, w tym starcie Damiana Grabowskiego

Pierwsza gala UFC w 2017 roku odbędzie się w Phoenix, gdzie do oktagonu po raz trzeci wejdzie Damian Grabowski.

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła pierwszą galę w 2017 roku, która odbędzie się 15 stycznia w Phoenix w mogącej pomieścić 18 tysięcy widzów arenie Talking Stick Resort.

Ogłoszono też pierwsze trzy walki, które odbędą się na UFC Fight Night 103. Potwierdzono starcie Damiana Grabowskiego (20-4) z Vitorem Pestą (10-3), o którym pisaliśmy już wcześniej – zapowiedź i wstępną analizę walki oraz przewidywane kursy bukmacherskie znajdują się tutaj.

Ponadto w Phoenix do oktagonu wejdą dwaj inni ciężcy, którzy powracają po przegranym debiucie – Francuz Cyril Asker (7-2), który przegrał z Jaredem Cannonierem, oraz Rosjanin Dmitry Smolyakov (8-1), który poległ w starciu z Luisem Henrique.

Obaj zaprezentowali się fatalnie w swoich debiutanckich bojach i trudno ocenić, który z nich będzie miał przewagę. Biorąc jednak pod uwagę zapaśnicze inklinacje Askera i liche defensywne zapasy oraz parter Smolyakova, być może to Francuza trzeba widzieć w roli minimalnego faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cyril Asker – 1.65
Dmitry Smolyakov – 2.25

*****

Ostatnia dodana walka odbędzie się w kategorii półciężkiej – naprzeciwko siebie ponownie staną zawodnicy powracający po nieudanym debiucie – Duńczyk Joachim Christensen (13-4) poddany przez Luisa Henrique da Silvę oraz schodzący do kategorii do 205 funtów Serb Bojan Mihajlovic (10-4), który w pierwszej walce szybko przegrał z Francisem Ngannou.

Podobnie jak w poprzedniej walce, tak i tutaj trudno wskazać lepszego zawodnika. Christensen miał co prawda w drugiej rundzie na widelcu da Silvę, ale wcześniej pokazał fatalną obronę przed uderzeniami. Wydaje się, że zapaśniczy styl Mihajlovica może dobrze się komponować z brakiem stylu Duńczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Joachim Christensen – 2.00
Bojan Mihajlovic – 1.70

Rozpiska UFC Fight Night 103

265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Viktor Pesta (10-3)
265 lbs: Cyril Asker (7-2) vs. Dmitry Smolyakov (8-1)
205 lbs: Joachim Christensen (13-4) vs. Bojan Mihajlovic (10-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button