Polskie MMAUFC

„Czuję złość i smutek” – Joanna Jędrzejczyk reaguje na zestawienie walki Valentiny Shevchenko z Sijarą Eubanks

Była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat zestawienia Valentiny Shevchenko z Sijarą Eubanks podczas gali UFC 230.

Joanna Jędrzejczyk odniosła się do wczorajszych doniesień – potwierdzonych dzisiaj przez Danę White’a – o zestawieniu pojedynku o złoto wagi muszej pomiędzy Valentiną Shevchenko i Sijarą Eubanks, który posłuży za walkę wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku.

Przypomnijmy, że to polska zawodniczka była pierwotnie szykowana do walki z Shevchenko podczas grudniowej gali UFC 231 w Toronto – która została zresztą oficjalnie ogłoszona.

https://www.instagram.com/p/BoejV_6HCVv/

Ja uciekająca przed walką? Nigdy! Wczoraj zostałam poinformowana o odwołaniu mojej walki. Niestety o całej sytuacji dowiedziałam się od dziennikarzy, co mnie bardzo zaskoczyło. Czuję złość i smutek. Zlekceważono kontrakt, który już podpisałam na walkę mającą się odbyć 8 grudnia. Naciskano, abym przyjęła nowy termin walki na listopad, jednocześnie tym samym nie dając mi możliwości przygotowania się podczas campu. Valentina jest bardzo wymagającą zawodniczką, a moim celem było (i nadal jest) przygotowanie się do tej walki jak najlepiej potrafię oraz finalne zdobycie tytułu mistrzowskiego UFC w wadze muszej. Każdą walkę i przeciwniczkę traktuję bardzo poważnie oraz z respektem. Mogłam podjąć wyzwanie i zawalczyć w NY, gdyby chodziło mi jedynie o pieniądze. Z szacunku dla przeciwniki i samej siebie odrzuciłam propozycję UFC o zmianę terminu walki, ponieważ moim celem jest wyjście do walki w najwyższej formie i aby to osiągnąć, muszę wykonać swoją pracę od początku do końca.

Przez 15 lat kariery kierowałam się wyłącznie rozwojem, sportową rywalizacją na najwyższym światowym poziomie oraz realizacją marzeń. Oczywiście sztuki walki są moją pracą, ale też przede wszystkim pasją, hobby i są w mojej krwi i życiu.

Jako profesjonalistka i osoba ambitnie podchodząca do życiowych i zawodowych obowiązków, czuję się rozżalona zerwaniem kontraktu. Jest to spotęgowane faktem, że zrezygnowałam ze wszystkich swoich obowiązków zaplanowanych na długo przed ogłoszeniem walki, a które wypadałyby podczas campu. W momencie gdy podpisuję kontrakt, nie ma nic ważniejszego niż przygotowania do walki.

HONOR, AMBICJE, REALIZACJA CELÓW oraz CIĘŻKA PRACA!

PS. W każdej życiowej i zawodowej sytuacji staram się stawiać również w sytuacji osoby lub podmiotu z drugiej strony. Tym samym rozumiem decyzję UFC, która musiała być podjęta przez włodarzy w szybkim tempie dla ratowania eventu w NYC. Nic nie dzieje się bez powodu, a prędzej czy później zostanę mistrzynią dwóch kategorii wagowych.

Nie wiadomo, jakie są dalsze plany olsztynianki. Dana White zapowiedział, że jeśli będzie chciała, wówczas stanie do walki ze zwyciężczynią walki wieczoru nowojorskiej gali.

*****

Zapraszamy do szczegółowej 4-częściowej analizy i typowania walki Khabiba z Conorem:

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń
Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?
Khabib vs. McGregor #3 – irlandzkie antyzapasy
Khabib vs. McGregor #4 – ostateczny typ

Powiązane artykuły

Back to top button