UFC

„Trzeba było zestawić tę walkę” – White wyjaśnia, dlaczego Shevchenko powalczy z Eubanks a nie z Jędrzejczyk

Głównodowodzący UFC Dana White wyjaśnił zestawienie pojedynku Valentiny Shevchenko z Sijarą Eubanks w ramach walki wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku.

Sternik UFC Dana White potwierdził wczorajsze, wprawiające cały świat MMA – także Joego Rogana – w zadumę doniesienia o pojedynku Valentiny Shevchenko z Sijarą Eubanks o złoto wagi muszej w charakterze walki wieczoru nowojorskiej gali UFC 230.

Jednocześnie jednak promotor zaznaczył, że prace nad kartą walk nadal trwają – choć wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w kwestii walki wieczoru temat jest zamknięty.

Gdyby Eubanks zrobiła wagę, byłaby mistrzynią albo przynajmniej walczyłaby już o pas.

– powiedział promotor, nawiązując do niedoszłej z powodu problemów ze ścinaniem wagi walki Sijary Eubanks z Nicco Montano w grudniu zeszłego roku.

A nie ma wątpliwości, że Valentina jest najostrzejszą dziewczyną w 125 funtach. Trzeba więc było zestawić tę walkę.

Pierwotnie organizacja ogłosiła, że rywalką Valentiny Shevchenko w starciu o tytuł wagi muszej będzie była polska dominatorka 115 funtów Joanna Jędrzejczyk. Obie miały spotkać się podczas zaplanowanej na 8 grudnia gali UFC 231 w Toronto. Skąd zatem zmiana?

Joanna nie była gotowa (na UFC 230). Joanna nie była gotowa na tę walkę.

– powiedział White.

Valentinie wszystko jedno. Ta dziewczyna jest gotowa na walkę choćby jutro. Jeśli zadzwonimy, że jutro walka, będzie walczyć – i chce walczyć co miesiąc. To miało więc sens. Upewniliśmy się też, że Eubanks jest w odpowiedniej wadze. Sijara jest więc blisko limitu, a Valentina to potwór. To dobra walka.

Zapytany natomiast, czy Polka powalczy ze zwyciężczynią starcia Shevchenko z Eubanks, White nie wykluczył takiego scenariusza.

To będzie zależało od niej.

– stwierdził.

Zobaczymy, co Joanna będzie chciała zrobić. Mam z nią oczywiście świetne relacje. Jest także potworem. Przez długi czas była naszą mistrzynią i jeśli będzie chciała to zrobić, zrobimy to.

W ocenie wielu na walkę wieczoru nadawało się starcie Nate’a Diaza z Dustinem Poirierem, którzy chcieli walczyć o pas 165 funtów, ale Dana White wyjaśnił, że nie przewiduje wprowadzenia nowej dywizji – uważa, że zbyt duża ich ilość, jak w boksie, utrudnia śledzenie sportu – a w main evencie chciał mieć jednak pas na szali. Stąd zestawienie walki o złoto 125 funtów kobiet.

*****

Zapraszamy do naszych analiz walki Khabiba z Conorem:

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń
Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?
Khabib vs. McGregor #3 – irlandzkie antyzapasy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button