Doniesienia: walka o pas kategorii muszej na UFC 230 – Joanna Jędrzejczyk wypada z rozgrywki

Wedle nieoficjalnych doniesień, Joanna Jędrzejczyk ostatecznie nie powalczy o złoto kategorii muszej z Valentiną Shevchenko.

Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie walki o złoto kategorii muszej pomiędzy Valentiną Shevchenko i Joanną Jędrzejczyk na okoliczność gali UFC 231, która odbędzie się 8 grudnia w Toronto, okazało się przedwczesne.

Jak bowiem nieoficjalnie donosi dziennikarz Brett Okamoto, pojedynek o pas 125 funtów został przesunięty na nowojorską galę UFC 230, która odbędzie się już 3 listopada. Joannę Jędrzejczyk w starciu z Valentiną Shevchenko zastąpi niejaka Sijara Eubanks. Starcie Shevchenko z Eubanks będzie… tak, będzie walką wieczoru nowojorskiej gali.
Nie stanowi większego zaskoczenia, że Polka nie powalczy w Madison Square Garden – nadal przebywa bowiem w Polsce i miałaby na przygotowania ledwie kilka tygodni, podczas gdy Valentina Shevchenko jest cały czas w intensywnym treningu po niedoszłej walce z pozbawioną tytułu Nicco Montano.

Dziennikarz donosi jednocześnie, że o ile Dana White potwierdził zestawienie Shevchenko z Eubanks, to wedle jego informacji między jedną z zawodniczek i UFC pojawiły się nieporozumienia komunikacyjne – i w rezultacie kontrakty nadal nie są podpisane, a sytuacja jest rozwojowa.

Sijara Eubanks potwierdziła swój występ na UFC 230.

Aktualizacja: wszystkie strony doszły do porozumienia. Starcie Shevchenko vs. Eubanks będzie walką wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku.

*****

Zapraszamy do naszych analiz walki Khabiba z Conorem:

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń
Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?
Khabib vs. McGregor #3 – irlandzkie antyzapasy

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply