UFC

Cub Swanson vs. Brian Ortega w planach na UFC Fight Night 123

Doświadczony weteran Cub Swanson postara się zadać rozpędzonemu Brianowi Ortedze pierwszą w karierze porażkę podczas grudniowej gali UFC Fight Night 123

Doskonale zapowiadające się starcie w kategorii piórkowej pomiędzy zaprawionym w bojach Cubem Swansonem (25-7) i idącym jak burza przez dywizję Brianem Ortegą (12-0) jest szykowane na galęUFC Fight Night 123, która odbędzie się 9 grudnia w Fresno. O planowanym zestawieniu poinformowała dziennikarka Farah Hannoun.
Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu Swanson po porażkach z Frankiem Edgarem i Maxem Holloway’em powrócił do gry serią czterech kolejnych wiktorii odniesionych jednogłośnymi decyzjami. W pokonanym polu zostawiał Hacrana Diasa, Tatsuyę Kawajiriego, Doo Ho Choia w nieprawdopodobnej wojnie na wyniszczenie oraz ostatnio, podczas kwietniowej gali UFC Fight Night 108, Artema Lobova.

Również cztery walki z rzędu wygrał Ortego, wszystkich rywali kończąc w trzecich rundach pojedynków. Tylko swojego debiutu nie będzie wspominał miło, bo choć szybko udusił Mike’a de la Torre, to później wpadł na dopingu – do którego się zresztą publicznie przyznał – i wynik walki zmieniono na no contest. Później jednak ubił Thiago Tavaresa, poddał Diego Brandao, znokautował Clay’a Guidę i udusił Renato Carneiro podczas lipcowej gali UFC 214.

Ortega cały czas rozwija się w płaszczyźnie stójkowej, ale nadal jego defensywa pozostawia wiele do życzenia. Póki co jednak w sukurs przychodzi mu tytanowa szczęka, dzięki której może pozwolić sobie na ultra-agresywny styl. Biorąc jednak pod uwagę, że Swanson uderza bardzo mocno, dobrze kontruje i powinien górować od strony szybkościowej, to kto wie, czy nie będzie on pierwszym, który skruszy szczękę Ortegi. Z drugiej zaś strony, nieustanna presja, falowe ataki, długie kończyny i doskonała kondycja tego ostatniego wespół z kapitalnym parterem, dzięki któremu w stójce nie musi uważać na wylądowanie na plecach, stanowić mogą nie lada problem dla doświadczonego już przez liczne kontuzje weterana.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cub Swanson – 1.55
Brian Ortega – 2.35
Rozpiska UFC Fight Night 123

145 lbs: Cub Swanson (25-7) vs. Brian Ortega (12-0)
185 lbs: Eryk Anders (9-0) vs. John Phillips (21-6)
155 lbs: Scott Holtzman (10-2) vs. Darrell Horcher (13-2)
125 lbs: Alex Perez (18-4) vs. Carls John de Tomas (8-1)

*****

Dominick Cruz vs. Jimmie Rivera na UFC 219

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button