UFC

Eryk Anders vs. John Phillips i dwie inne walki dodane do UFC Fight Night 123

Starcie Eryka Andersa z Johnem Phillipsem, Scotta Holtzmana z Darrellem Horcherem i Alexa Pereza z Carlsem Johnem de Tomasem zagościły w rozpisce UFC FN 123.

Trzy pierwsze pojedynki zostały zapowiedziane na galę UFC Fight Night 123, która odbędzie się 9 grudnia w Fresno. O zestawieniach doniósł portal MMA-Today.com.

W kategrorii średniej mający za sobą doskonały debiut – podczas lipcowej gali UFC on FOX 25 efektownie zdemolował Rafaela Natala – były mistrz Legacy Fighting Alliance, Eryk Sanders (9-0) skrzyżuje rękawice z debiutującym w oktagonie byłym mistrzem BAMMA, Johnem Phillipsem (21-6), który znajduje się na fali czterech zwycięstw przez nokauty i – jak wieść gminna niesie – szykowany był dla Michała Materli na galę KSW 40.

Obaj zawodnicy walczą z odwrotnej pozycji, cechuje ich duża agresja i kowadła w pięściach, co zwiastuje ostry, emocjonujący pojedynek. Wydaje się jednak, że potężny Amerykanin może mieć po swojej stronie przewagę zapaśniczą i siłową – a te elementy mogą okazać się decydujące.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Eryk Sanders – 1.55
John Phillips – 2.35

*****

W limicie 155 funtów o drugie z rzędu zwycięstwo powalczą Scott Holtzman (10-2), który ostatnio wypunktował Michaela McBride’a, oraz Darrell Horcher (13-2), który ten sam los zafundował ostatnio Devinowi Powellowi.

Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji, bo obaj zawodnicy są odrobinę podobni. Najchętniej biją się w stójce, gdzie Horcher będzie miał po swojej stronie odwrotną pozycję i szlify techniczne, a Holtzman aktywnosć – Horcher miewa bowiem długie momenty przestojów. Prawdopodobnie jednak zapasy okażą się czynnikiem decydującym – a tutaj minimalną przewagę może mieć po swojej stronie Holtzman.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Scott Holtzman – 2.00
Darrell Horcher – 1.75

W akcji obejrzymy też dwóch muszych – debiutującego w oktagonie Alexa Pereza (18-4), który drogę do oktagonu utorował sobie zwycięstwem podczas gali Dana White’s Contender Series 5, gdzie poddał Kevina Gray’a, oraz Carlsa Johna de Tomasa (8-1), który w swojej pierwszej walce dla UFC został porozbijany przez utalentowanego Naoki Inoue.

Trudno nie faworyzować w tej potyczce znacznie bardziej doświadczonego Amerykanina, który mierzył się w karierze z o wiele mocniejszymi rywalami. Jego dewastujące lowkingi na wysokości łydki, solidne defensywne zapasy oraz niebezpieczne poddania powinny w zupełności wystarczyć na Filipińczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alex Perez – 1.35
Carls John de Tomas – 3.00
Rozpiska UFC Fight Night 123

185 lbs: Eryk Anders (9-0) vs. John Phillips (21-6)
155 lbs: Scott Holtzman (10-2) vs. Darrell Horcher (13-2)
125 lbs: Alex Perez (18-4) vs. Carls John de Tomas (8-1)

*****

Francis Ngannou: „Do trzeciej rundy Stipe będzie znokautowany”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button