Corey Anderson, Kelvin Gastelum i Rafael Cordeiro z karami finansowymi po UFC 244

Nowojorscy komisarze ogłosili wymiar kar dla trzech uczestników – dwóch zawodników i trenera – gali UFC 244.

Jak donosi portal MMAFighting.com, Stanowa Komisja Sportowa w Nowym Jorku ukarała finansowo Kelvina Gasteluma, jego trenera Rafaela Cordeiro oraz Coreya Andersona za występki, jakich dopuścili się przy okazji gali UFC 244.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Jorge Masvidala z Natem Diazem

Kelvin Gastelum został ukarany grzywną w wysokości $1 tys. za to, że podczas porannego ważenia przed galą wbrew regulacjom, wedle których zawodnik „nie może mieć kontaktu z żadną osobą ani żadną rzeczą poza wagą”, opierał się na swoim trenerze Rafaelu Cordeiro. Ten ostatni również został ukarany za udział w tym niecnym procederze w kwocie… $200.

W co-main evencie gali Kelvin Gastelum przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską z Darrenem Tillem.

Najsurowiej ukarany został natomiast Corey Anderson, który w wyróżnionej walce karty wstępnej pokonał faworyzowanego Johnny’ego Walkera przez nokaut w pierwszej rundzie.

Powód? Niesportowe zachowanie po zwycięstwie. Pokonawszy Walkera, Anderson nadal rzucał się w jego kierunku, powstrzymywany przez sędziego. W końcu wyswobodził się, mocno ściągając sędziego do boku. Podczas celebracji wiktorii nie szczędził też fanom środkowych palców, a przy ogłaszaniu wyniku nadal kpił z Brazylijczyka.
W wywiadach po gali Corey Anderson przeprosił za swoje wybryki, obiecując poprawę, ale i tak został ukarany w kwocie $10 tys.

Do czasu opłacenia kar cała trójka została zawieszona.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Typowanie KSW 51: Pudzianowski vs. Jun

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply