Conor McGregor gotowy na walkę z Natem Diazem w Kurytybie

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor wyraził gotowość na stoczenie trylogii z Natem Diazem podczas majowej gali UFC 237 w Kurytybie.

Conor McGregor nie zasypiał gruszek w popiele po australijskiej gali UFC 234. Najpierw pokłonił się przed Andersonem Silvą, wyrażając gotowość do walki z legendarnym Brazylijczykiem. Potem nie zostawił suchej nitki na Kelvinie Gastelumie. Wreszcie na koniec wplątał we wszystko… Nate’a Diaza!

Rzecz bowiem w tym, że podczas konferencji prasowej po gali Pająk powtórzył po raz kolejny – bo opowiadał o tym także w drodze do ostatecznie przegranej na punkty walki z Israelem Adesanyą – że chciałby powrócić do akcji na okoliczność majowej gali UFC 237 w Kurytybie, stając raz jeszcze naprzeciwko Nicka Diaza.

Co na to Irlandczyk?

Silva: Uważam, że sensowne jest, abyśmy walczyli z Nickiem Diaze w Kurytybie.
McGregor: Zestawcie to. Ja wyjdę na tej karcie do Nate’a.

Chwytliwy ten temat szybko podłapał pion marketingowy UFC.

W ostatnich tygodniach Conor McGregor nie ukrywał, że chciałby wystąpić któregoś dnia przed brazylijską publicznością, a w odpowiedzi swoje usługi zaproponowali mu między innymi Jose Aldo i Rafael dos Anjos.

Dana White nie ukrywa jednak zainteresowania zestawieniem pojedynku Irlandczyka z Donaldem Cerrone, do którego obaj zawodnicy wyrazili ostatnio pełną gotowość.
Jeśli zaś chodzi o Stockton na mapie MMA, to Nate Diaz nie był widziany w akcji od sierpnia 2016 roku, gdy przegrał większościową decyzją rewanżowe starcie z Notoriousem. Nick Diaz nie wojował natomiast od stycznia 2015 roku, gdy mierzył się właśnie z Andersonem Silvą, przegrywając na kartach sędziowskich – wynik walki zmieniono jednak później na no-contest z powodu wpadki dopingowej Brazylijczyka.

Nie do końca wiadomo jednak, na ile bracia Diaz są jeszcze zainteresowani walkami w oktagonie. O ile wedle najnowszych doniesień Nate trzyma formę, to Nickowi jest już bliżej do emerytury.

*****

Donald Cerrone i Tai Tuivasa robią furorę na UFC 234 – VIDEO

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. anc

    10 lutego 2019 at 15:51

    a na Poirier albo Fergusona nie jest gotowy?

  2. analnymordulec

    11 lutego 2019 at 11:55

    To właśnie trafne pytanie anc. A no nie jest gotowy bo taki Ferguson byłby zbyt ryzykowany dla niego. Conor głupi nie jest i nie pozwoli sobie znowu na przegraną. Wyjdzie do leszcza typu. Cerrone, szybko wygra i znowu będzie królem. Takie życie;)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply