UFC

Chris Avila vs. Enrique Barzola i trzy inne walki na TUF Latin America 3 Finale

Gala TUF Latin America 3 Finale została wzbogacona o cztery nowe walki, w tym starcie Chrisa Avili z Enriqe Barzolą.

Rozpiska finałowej gali TUF Latin America 3, która odbędzie się 5 listopada w mieście Meksyk, została uzupełniona o cztery pojedynki.

W kategorii piórkowej naprzeciwko siebie staną powracający po nieudanym debiucie z Artemem Lobovem kompan Nate’a Diaza Chris Avila (5-3) i Peruwiańczyk Enrique Barzola (11-3-1), który ostatnio przegrał niejednogłośną decyzją z Kylem Bochniakiem. O zestawieniu poinformował portal Elcomercio.pe.

Avila nie wydaje się zawodnikiem gotowym na walkę w UFC – jest co prawda odporny i ma dobre warunki fizyczne, ale Barzola to lepiej poukładany technicznie stójkowicz, dobrze walczący z kontry, a do tego mający przyzwoite zapasy.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Chris Avila – 2.20
Enrique Barzola – 1.60

W kategorii koguciej naprzeciwko siebie staną zwycięscy ostatnio Meksykanin Marco Beltran (8-3) i Argentyńczyk Guido Cannetti (7-2). Pierwszy ostatnio udusił Reginaldo Vieirę, drugi wypunktował Hugo Vianę.

Obaj zawodnicy to uderzacze – Beltran jest mobilniejszy, ma lepsze warunki fizyczne i jest w gazie, podczas gdy powracający po ponad rocznej przerwie Cannetti jest efektowniejszy, podejmując jednak też większe ryzyko, które naraża go na kontry. Wydaje się, że Meksykanin powinien mieć przewagę na nogach, a i w parterze – jeśli trafi tam walka – to on powinien rozdawać karty.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Marco Beltran – 1.55
Guido Cannetti – 2.30

Powracający po zwycięskiej bijatyce z Dong Hyun Kimem Meksykanin Polo Reyes (6-3) w limicie kategorii lekkiej pójdzie w bój z pokonanym w debiucie (padł pod ciosami Davida Teymura) Amerykaninem Jasonem Novellim (11-2-1).

Pojedynek zapowiada się na starcie uderzacza w osobie Reyesa z grapplerem w osobie Novellego. Trudno wskazać tu zwycięzcę, bo obaj zawodnicy nie prezentują wysokiego poziomu, ale wydaje się, że defensywne zapasy Meksykanina powinny wystarczyć na powstrzymanie obaleń Amerykanina. W stójce natomiast Reyes powinien mieć przewagę.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Polo Reyes – 1.60
Jason Novelli – 2.20

Wreszcie w ostatnim dodanym starciu, które odbędzie się w kategorii półśredniej zmierzą się powracający po porażkach Meksykanin Erick Montano (7-4) (uduszony ostatnio przez Randy’ego Browna) i Amerykanin Max Griffin (12-3) (ubity przez Colby’ego Covingtona).

To kolejne zestawienie uderzacza z grapplerem. Jeśli Griffin zdoła utrzymać walkę na nogach, nie dając się wciskać do siatki i obalać, powinien wygrać – jeśli jednak Meksykanin narzuci swój zapaśniczo-chwytany styl, to on przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Erick Montano – 2.00
Max Griffin – 1.70

Rozpiska TUF Latin America 3 Finale

Walka wieczoru

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-8) vs. Tony Ferguson (21-3)

Pozostałe

155 lbs: Marcin Held (22-4) vs. Diego Sanchez (26-9)
155 lbs: Rashid Magomedov (19-1) vs. Beneil Dariush (13-2)
115 lbs: Alexa Grasso (8-0) vs. Heather Clark (7-5)
135 lbs: Felipe Arantes (18-7-1) vs. Erik Perez (16-6)
145 lbs: Chris Avila (5-3) vs. Enrique Barzola (11-3-1)
135 lbs: Marco Beltran (8-3) vs. Guido Cannetti (7-2)
155 lbs: Polo Reyes (6-3) vs. Jason Novelli (11-2-1)
170 lbs: Erick Montano (7-4) vs. Max Griffin (12-3)

*****

Wszystkie informacje o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button