Polskie MMAUFC

Marcin Held vs. Diego Sanchez na TUF Latin America 3

Rywalem Marcina Helda w debiucie w UFC będzie zaprawiony w bojach weteran Diego Sanchez, a do pojedynku dojdzie na finałowej gali TUF Latin America 3.

W swoim debiucie pod banderą UFC Marcin Held (22-4) skrzyżuje rękawice ze zwycięzcą pierwszego sezonu The Ultimate Fighter Diego Sanchezem (26-9), a walka odbędzie się 5 listopada w stolicy Meksyku na finałowej gali TUF Latin America 3. Informację podano na Twitterze mma_kings.

34-letni Amerykanin od dłuższego czasu przeplata zwycięstwa z porażkami, wyraźnie będąc już w końcowym etapie swojej kariery. Ostatnio widziany był w oktagonie na jubileuszowej gali UFC 200 w lipcu, doznając pierwszej w karierze (nie wliczając przerwania lekarskiego w walce z BJ-em Pennem przed laty) porażki przez nokaut, którą zafundował mu Joe Lauzon. Wcześniej natomiast wypunktował Jima Millera.

Held wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk w Bellatorze. Jedynej porażki doznał w pojedynku o pas mistrzowski z Willem Brooksem, ale potem powrócił na ścieżkę zwycięstw, na majowej gali Bellator 155 pewnie pokonując Dave’a Jansena i tym samym rewanżując mu się za porażkę sprzed trzech lat.

Zwycięstwo pozwoli Polakowi przedrzeć się na przedpola czołowej piętnastki kategorii lekkiej oraz mocno wyrobić sobie nazwisko na rozpoznawalnym rywalu. Dla Sancheza może to być natomiast walka o być albo nie być – nie zostanie zapewne zwolniony nawet w razie porażki, ale kto wie, czy będzie chciał kontynuować karierę.

Sanchez ma już swoje lata i na pewno znajduje się od dawna na równi pochyłej, ale nadal jego kondycja jest bardzo przyzwoita – walka zostanie rozegrana na dużej wysokości, co ma kapitalne znaczenie w aspektach wydolnościowych – a serce do walki ogromne. Dodatkowo, jego defensywne zapasy stoją na wysokim poziomie, a i od strony doświadczenia górował będzie nad Polakiem. Niewątpliwie jednak Held może śmiało nawiązać walkę z Amerykaninem w stójce, a jeśli złapie klincz, otworzy się możliwość na zejście do nóg rywala – a w parterze nasz zawodnik powinien rozdawać karty.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Marcin Held – 1.70
Diego Sanchez – 2.00

Rozpiska TUF Latin America 3 Finale

Walka wieczoru

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-8) vs. Tony Ferguson (21-3)

Pozostałe

155 lbs: Marcin Held (22-4) vs. Diego Sanchez (26-9)
155 lbs: Rashid Magomedov (19-1) vs. Beneil Dariush (13-2)
115 lbs: Alexa Grasso (8-0) vs. Heather Clark (7-5)

*****

Wszystkie informacje o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Back to top button