UFC

Rashid Magomedov vs. Beneil Dariush na TUF Latin America 3

Starcie wybornego uderzacza w osobie Rashida Magomedova i kapitalnego gapplera w osobie Beneila Dariusha zostało dodane do karty walk gali TUF Latin America 3 Finale.

Do karty walk meksykańskiej gali TUF Latin America 3 Finale, która odbędzie się 5 listopada, zostało dodane świetnie zapowiadające się starcie w kategorii lekkiej pomiędzy Rashidem Magomedovem (19-1) i Beneilem Dariushem (13-2). Informację podał portal Indiscutido.com.

Góral z Dagestanu jest niepokonany od 2010 roku, znajdując się na fali dwunastu kolejnych zwycięstw. W oktagonie UFC wygrał jak dotychczas cztery pojedynki, pokonując kolejno Tony’ego Martina, Rodrigo Damma, Eliasa Silverio i ostatnio w listopadzie zeszłego roku na gali UFC Fight Night 77 Gilberta Burnsa.

Passa pięciu kolejnych wiktorii Dariusha – pokonywał między innymi Jima Millera, Carlosa Diego Ferreirę czy kontrowersyjnie Michaela Johnsona – została przerwana w kwietniu tego roku przez Michaela Chiesę, który udusił reprezentanta Kings MMA. W czerwcu na UFC 199 Dariush powrócił jednak na ścieżkę zwycięstw, ubijając Jamesa Vicka.

Zwycięzca pojedynku utoruje sobie drogą do walk ze czołówką dywizji lekkiej.

Dariush to agresywnie walczący w stójce zawodnik i wyborny grappler. Jednak jego umiłowanie do stójkowej ofensywy może idealnie pasować brylującemu w walce z kontry i kapitalnie kickboksersko poukładanemu Dagestańczykowi. Niewątpliwie w parterze przewaga należeć będzie do Brazylijczyka, ale przewrócenie Magomedova będzie nie lada wyzwaniem. Mimo wszystko nie do końca wiadomo, jak wyglądał będzie powrót Rosjanina po rocznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Rashid Magomedov – 1.65
Beneil Dariush – 2.15

Aktualna rozpiska TUF Latin America 3 Finale

Walka wieczoru

155 lbs: Rafael dos Anjos (25-8) vs. Tony Ferguson (21-3)

Pozostałe

155 lbs: Rashid Magomedov (19-1) vs. Beneil Dariush (13-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button