„Chcę wysłuchać wszystkich ofert” – Mateusz Gamrot zabrał głos po ogłoszeniu walki z Shamilem Musaevem

Mateusz Gamrot opowiedział o swoich planach po wypełnieniu kontraktu z KSW oraz mocnych i słabych stronach Shamila Musaeva.

Dziś niespodziewanie gruchnęła nowina, iż opromieniony efektowną lipcową wiktorią z Normanem Parkiem podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot powróci do klatki już przy okazji gali KSW 54, która odbędzie się 29 sierpnia. Jego rywalem – zgodnie z przewidywaniami – będzie Shamil Musaev.

Dla nieukrywającego od dawna planów przejścia pod sztandar UFC Gamera będzie to ostatnia walka w kontrakcie z polskim gigantem. Nawet w zapowiedzi pojedynku opublikowanym przez KSW (poniżej) pada sformułowanie, iż będzie to „ostatnia walka Gamrota w Polsce”.

Tymczasem w pierwszym wywiadzie udzielonym po ogłoszeniu zestawienia – portalowi MMARocks.pl – kudowianin zabrał głos na temat swojej przyszłości.
– Na razie to jest moja ostatnia walka w kontrakcie i stanę się wolnym zawodnikiem – powiedział Gamer. – Chcę jednak wysłuchać wszystkich ofert, ze wszystkich innych organizacji i myślę, że wybiorę tą najlepszą dla mnie.

Mateusz krótko opowiedział też o stylu walki również niepokonanego w zawodowej karierze Dagestańczyka, który pod sztandarem KSW wygrał dwie walki w pierwszych rundach – z Hubertem Szymajdą i Grzegorzem Szulakowskim.
– Musaev jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale walczy dość chaotycznie i można dostrzec u niego luki w prowadzeniu starcia – stwierdził Polak. – Potrafi jednak zaskoczyć backfistem, którym nokautuje rywali. Ma dobrą stójkę i parter, więc będzie to walka przekrojowa. Jak do tej pory Musaev nie sprawdził się jeszcze jednak na pięciorundowym dystansie. Zamierzam więc zaciągnąć go na głęboką wodę i sprawić, że nie wytrzyma tempa walki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply