Mateusz Gamrot vs. Shamil Musaev walką wieczoru KSW 54

Wszystko wskazuje na to, że już za nieco ponad dwa tygodnie Mateusz Gamrot stanie w szranki z Shamilem Musaevem.

Wedle nieoficjalnych doniesień, już podczas zaplanowanej na 29 sierpnia gali KSW 54 dojdzie do hitowego starcia dwóch zawodników o nieskazitelnych bilansach – podwójnego mistrza Matusza Gamrota (16-0) i Shamila Musaeva (14-0). Na szali pojedynku znajdzie się pas mistrzowski wagi lekkiej.

O zestawieniu nieoficjalnie doniósł Selfmade za pośrednictwem Twittera.

Aktualizacja: organizatorzy oficjalnie ogłosili walkę.

Pojedynek od kilku tygodni był obiektem nieustannych spekulacji. Obaj zawodnicy wyrażali pełną gotowość na walkę, która dla Polaka będzie ostatnią w kontrakcie z KSW. Po niej Gamer planuje spróbować swoich sił w UFC.

Musaev zapraszam Gamrota w bitewne tany właśnie już na okoliczność gali KSW 54, zapowiadając, że obóz przygotowawczy do walki spędzi w niemieckim UFD Gym.
Mateusz Gamrot był ostatnio widziany w akcji podczas lipcowej gali KSW 53, koncertowo rozbijając w trzecim starciu Normana Parke’a i tym samym zostając pierwszym zawodnikiem w historii, który skończył Irlandczyka z Północy uderzeniami.

26-letni Dagestańczyk ma za sobą dwa występy pod sztandarem polskiego giganta. W debiucie ubił w pierwszej rundzie Huberta Szymajdę, by w grudniu ubiegłego roku w ledwie 77 sekund zdemolować Grzegorza Szulakowskiego.Rozpiska KSW 54

Walka wieczoru

70,3 kg: Mateusz Gamrot (16-0) vs. Shamil Musaev (14-0) – o pas mistrzowski

Pozostałe

120,2 kg: Izu Ugonoh (0-0) vs. Quentin Domingos (5-1)
120,2 kg: Michał Andryszak (20-8) vs. Michał Kita (19-11-1)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (6-1) vs. Marian Ziółkowski (21-7)
61,2 kg: Paweł Polityło (4-2) vs. Bogdan Barbu (16-11)
70,3 kg: Sebastian Rajewski (8-5) vs. Armen Stepanyan (6-3)
77,1 kg: Adam Niedźwiedź (7-3) vs. Kacper Koziorzębski (6-2)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply