UFC

Carlos Condit vs. Neil Magny na UFC 219

Carlos Condit i Neil Magny pójdą w oktagonowe tany podczas grudniowej gali UFC 219, która odbędzie się w Las Vegas.

Powracający do akcji po ponad rocznej przerwie były tymczasowy mistrz kategorii półśredniej Carlos Condit (30-10) pojawi się w oktagonie 30 grudnia podczas gali UFC 219, gdzie skrzyżuje pięści z Neilem Magnym (19-6). O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.

Condit był ostatnio widziany w akcji w sierpniu ubiegłego roku, podczas gali UFC on FOX 21 w niespełna dwie minuty przegrywając przez poddanie z Demianem Maią. Wcześniej natomiast przegrał w krwawej
i wyniszczającej walce o złoto 170 z Robbiem Lawlerem, do której z kolei utorował sobie drogę ubiciem Thiago Alvesa.

Również Magny nie radził sobie ostatnimi czasy najlepiej, przegrywając dwa z trzech starć. Najpierw Lorenz Larkin brutalnie zatrzymał jego serię na trzech kolejnych zwycięstwach, ale Neil podniósł się po tej klęsce, wypunktowując Johny’ego Hendricksa. Podczas wrześniowej gali UFC 215 nie stanowił jednak żadnego wyzwania dla Rafaela dos Anjosa, przegrywając przez poddanie w pierwszej rundzie.

Forma fizyczna i mentalna Condita to wielka zagadka. Wydaje się jednak, że jeśli wyjdzie do walki w dyspozycji przypominającej choćby to, co prezentował przed walką z Maią, na pokonanie gubiącego się pod presją Magny’ego powinno to z nawiązką wystarczyć. Kickboxing Carlosa jest bowiem znacznie bardziej zaawansowany i jeśli 33-latka nie okryła jakaś szczególnie gruba warstwa rdzy, to będzie rozdawał karty na nogach, niewiele sobie robiąc z przewagi warunków fizycznych rywala.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Carlos Condit – 1.50
Neil Magny – 2.50

Rozpiska UFC 219

205 lbs: Daniel Cormier (19-1) vs. Volkan Oezdemir (15-1) – o pas mistrzowski (niepotwierdzone)
135 lbs: Dominick Cruz (22-2) vs. Jimmie Rivera (21-1)
170 lbs: Carlos Condit (30-10) vs. Neil Magny (19-6)
115 lbs: Carla Esparza (12-4) vs. Cynthia Calvillo (6-0)
125 lbs: Louis Smolka (11-4) vs. Matheus Nicolau (12-1-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button