UFC

Cynthia Calvillo vs. Carla Esparza i Louis Smolka vs. Mathues Nicolau na UFC 219

Cynthia Calvillo i Carla Esparza powalczą podczas grudniowej gali UFC 219 o przedarcie się w okolice pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej.

Ważne dla układu sił w kategorii słomkowej starcie pomiędzy byłą mistrzynią Carlą Esparzą (12-4) i niepokonaną Cynthią Calvillo (6-0) zostało oficjalnie dodane do rozpiski gali UFC 219, która odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

Dodatkowo, organizatorzy zapowiedzieli starcie w kategorii muszej pomiędzy Louisem Smolką (11-4) i Matheusem Nicolau (12-1-1).
Sklasyfikowana na 8. miejscu w rankingu kategorii słomkowej Esparza regularnie przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatnio była widziana w akcji podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 112, jednogłośnie wypunktowując Marynę Moroz i w ten sposób podnosząc się po niejednogłośnej porażce z Randą Markos.

Okupująca 7. miejsce w rankingu Calvillo w debiucie udusiła Amandę Cooper, a potem taki sam los zafundowała Pearl Gonzalez. Podczas lipcowej gali UFC Fight Night 113 wypunktowała natomiast Joanne Calderwood, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo pod banderą amerykańskiego giganta.

Esparza poprawiła ostatnimi czasy swoją stójkę, ale nadal swoją oktagonową grę opiera na zapasach. Wydaje się jednak, że Calvillo ma narzędzia, aby powstrzymywać jej próby zapaśnicze – ewentualnie zagrażać w parterze – i częściej trafiać na nogach.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Carla Esparza – 2.50
Cyntha Calvillo – 1.50

*****

W kategorii muszej Louis Smolka powalczy o pozostanie pod banderą UFC w konfrontacji z Matheusem Nicolau. Hawajczyk przegrał trzy ostatnie pojedynki, natomiast Brazylijczyk pod banderą UFC odniósł już dwa zwycięstwa – ostatnie z Johnem Moragą.

W parterze przewaga powinna należeć do Smolki, ale trenujący w Jackson-Wink MMA Nicolau dysponuje przyzwoitymi defensywnymi zapasami, umiejętnie też kontrując nacierających rywali. Pytanie jednak, czy wytrzyma tempo ultra-agresywnego w swoich oktagonowych poczynaniach Hawajczyka?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Louis Smolka – 1.65
Mathues Nicolau – 2.25

Rozpiska UFC 219

135 lbs: Dominick Cruz (22-2) vs. Jimmie Rivera (21-1)
115 lbs: Carla Esparza (12-4) vs. Cynthia Calvillo (6-0)
125 lbs: Louis Smolka (11-4) vs. Matheus Nicolau (12-1-1)

*****

UFC Fight Night 118 w Gdańsku – kolejność walk ustalona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button