Bukmacher MMAPolskie MMAUFCZakłady bukmacherskie MMA

Bukmacherski przegląd walk Polaków w UFC

Przegląd wszystkich zaplanowanych walk polskich zawodników pod banderą UFC oraz prognoza kursów bukmacherskich.

Siedmioro Polaków ma już zaplanowane kolejne pojedynki pod banderą organizacji UFC. Przyjrzyjmy się im wszystkim i spróbujmy krótko ocenić ich szanse oraz przewidzieć kursy bukmacherskie, jakie zostaną wystawione na ich walki.

jotko444

185 lbs: Krzysztof Jotko (17-1) vs. Tamdan McCrory (14-3)

18 czerwca, UFC Fight Night 89

Po trzech z rzędu zwycięstwach Krzysztof Jotko nie otrzymał co prawda rywala z czołowej piętnastki, który na dodatek nie ma szczególnie rozpoznawalnego nazwiska, ale Tamdan McCrory to kawał solidnego zawodnika i zdecydowanie największe wyzwanie w dotychczasowej przygodzie Polaka w UFC. Nasz zawodnik będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości, aby pokonać dysponującego dobrymi warunkami fizycznymi Amerykanina, który ma też ciężkie ręce w stójce, świetnie kręcąc się w parterze, a wszystko to opakowując w bardzo dobrą kondycję.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Krzysztof Jotko – 2.20
Tamdan McCrory – 1.65

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik
Aktualna rozpiska gali: klik

sajewski5

155 lbs: Łukasz Sajewski (13-1) vs. Gilbert Burns (10-1)

7 lipca, UFC Fight Night 90

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami Łukasz Sajewski powróci do oktagonu na gali UFC Fight Night 90. Matchmakerzy UFC zdecydowanie go nie oszczędzili i o żadnej walce na odbudowanie nie może być mowy. Polski zawodnik nie będzie faworytem w starciu z brazylijskim magiem parteru w osobie Gilberta Burnsa i swoich szans najprawdopodobniej szukać będzie musiał w wymianach kickbokserskich, choć i tam o zwycięstwo łatwo nie będzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Łukasz Sajewski – 2.80
Gilbert Burns – 1.45

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik
Aktualna rozpiska gali: klik

jedrzejczyk13

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (11-0) vs. Claudia Gadelha (13-1)

8 lipca, TUF 23 Finale

Bukmacherzy już wcześniej wystawili kursy na rewanżowy pojedynek o pas mistrzowski kategorii słomkowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk i Claudią Gadelhą, wyraźnie faworyzując polską zawodniczkę. O ile trudno nie widzieć jej w roli faworytki – zwłaszcza biorąc pod uwagę, jakiego postępu dokonała w płaszczyźnie zapaśniczej oraz klinczerskiej, do swojego arsenału wplatając łokcie – to kursy wydają się odrobinę zbyt mocno faworyzować naszą zawodniczkę.

Aktualne kursy bukmacherskie

Joanna Jędrzejczyk – 1.40
Claudia Gadelha – 2.80

Aktualna rozpiska gali: klik

omielanczuk_4

265 lbs: Daniel Omielańczuk (18-5-1) vs. Alexey Oleinik (50-9-1)

13 lipca, UFC Fight Night 91

Rozpędzony dwoma zwycięstwami Daniel Omielańczuk spróbuje poprawić swoją serię w starciu z rosyjskim weteranem urodzonym na Ukrainie Alexey’em Oleinikiem. 38-letni specjalista od parteru powraca po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł w kolanie, które wymagało aż dwóch operacji. Jeśli polski zawodnik zdoła utrzymać walkę na nogach, a na dodatek przetrwa pierwszą rundę, to on powinien rozdawać karty. Rosjanin to jednak zaprawiony w bojach stary lis, który zrobi wszystko, by powalić Omielańczuka na deski i tam poskręcać.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Daniel Omielańczuk – 2.20
Alexey Oleinik – 1.70

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik
Aktualna rozpiska gali: klik

kowalkiewicz_6

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (9-0) vs. Rose Namajunas (5-2)

30 lipca, UFC 201

W starciu, które Karolinie Kowalkiewicz może zagwarantować pojedynek o pas mistrzowski, Polka podejmie mocną Rose Namajunas. Amerykanka to mocna kickbokserka z dobrym parterem i solidnymi zapasami, ale Kowalkiewicz będzie miała po swojej stronie aktywność i kondycję, co samo w sobie stanowić powinno bardzo duże atuty.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Karolina Kowalkiewicz – 2.10
Rose Namajunas – 1.75

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik
Aktualna rozpiska gali: klik

grabowski8

265 lbs: Damian Grabowski (20-3) vs. Anthony Hamilton (14-5)

30 lipca, UFC 201

Po nieudanym debiucie w organizacji i szybkiej porażce z Derrickiem Lewisem Damian Grabowski staje przed kolejnym trudnym testem i stylistycznym koszmarem. Jego rywalem będzie potężny Anthony Hamilton, który powinien mieć przewagę siłową nad naszym zawodnikiem – jeśli Polski Pitbull nie zdoła ubić go na nogach albo wyczarować czegoś w parterze, siła Amerykanina może bardzo mu się przydać w bojach klinczerskich pod siatką oraz na macie w pozycji dominującej.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Damian Grabowski – 2.45
Anthony Hamilton – 1.60

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik
Aktualna rozpiska gali: klik

sobotta2

170 lbs: Peter Sobotta (15-5-1) vs. Nicolas Dalby (14-1-1)

4 września, UFC Fight Night w Hamburgu

Po dwóch zwycięstwach z rzędu w drugiej przygodzie z UFC Peter Sobotta przegrał szybko z Kylem Noke. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z również powracającym po porażce byłym mistrzem Cage Warriors Nicolasem Dalbym. Najkrótsza droga do zwycięstwa urodzonego w Zabrzu zawodnika prowadzi przez parter, ale aktywna stójka Duńczyka, jego bogaty arsenał kopnięć, świetna kondycja i przyzwoite defensywne zapasy mogą bardzo uprzykrzyć życie Polakowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie

Peter Sobotta – 2.50
Nicolas Dalby – 1.55

Zapowiedź i wstępna analiza walki: klik

*****

Jeśli nadal nie macie konta na UNIBET, zapraszamy do rejestracji przez ten link.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button