Polskie MMAUFC

Łukasz Sajewski vs. Gilbert Burns w planach?

W swojej drugiej walce pod banderą UFC Łukasz Sajewski zmierzy się najprawdopodobniej z Gilbertem Burnsem.

Były menadżer Łukasza Sajewskiego, Tim Leidecker, po raz kolejny wyprzedza ogłoszenie zawodnika. Wcześniej jako pierwszy upublicznił informację o kontuzji Polaka, która wykluczyła go z walki z Teemu Packalenem, a teraz…

Ujawnia, że kolejnym rywalem polskiego zawodnika w oktagonie będzie Brazylijczyk Gilbert Burns (10-1). Nie wiadomo jeszcze póki co, na jakiej gali odbędzie się walka.

Brazylijski as parteru ostatnio, na gali UFC Fight Night 77 w listopadzie zeszłego roku, doznał pierwszej zawodowej porażki, ulegając na pełnym dystansie Rashidowi Magomedovowi. Wcześniej natomiast odniósł trzy zwycięstwa w UFC, w debiucie przez decyzję pokonując Andreasa Stahla, by następnie balachami odklepać Christosa Giagosa i Alexa Oliveirę.

Nasz zawodnik stoczył jak dotychczas tylko jeden pojedynek pod banderą największej organizacji świata, przez długi czas borykając się z kontuzjami. W czerwcu zeszłego roku przegrał przez jednogłośną decyzję sędziowską z Nickiem Heinem na gali UFC Fight Night 69 w Berlinie.

Dla obu zawodników walka będzie kluczowa w kontekście dalszej przygody z organizacją – o ile Brazylijczyka trzy wcześniejsze zwycięstwa mogą jeszcze uratować nawet, jeśli przegra z Sajewskim, to wydaje się, że dla naszego zawodnika jest pojedynek spod znaku być albo nie być.

Polski zawodnik ma dobry parter, ale trudno faworyzować go w chwytanych bojach z takim grapplerskim wyjadaczem, jakim jest Burns. Wydaje się, że swoich szans nasz zawodnik powinien szukać przede wszystkim na nogach, bo to tam od dawna wyraźnie nie domaga Brazylijczyk. Zawodnik z kraju kawy będzie jednak miał sporą przewagę warunków fizycznych i najprawdopodobniej siłową, co nie ułatwi zadania Sajewskiemu.

Aby bliżej poznać Brazylijczyka od strony umiejętności technicznych odsyłamy do naszej analizy przed jego ostatnią walką.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button