UFC

Peter Sobotta vs. Nicolas Dalby i dwie inne walki na UFC Fight Night Hamburg

Gala UFC Fight Night w Hamburgu została uzupełniona o trzy nowe zestawienia – w tym walkę Petera Sobotty z Nicolasem Dalbym.

Karta walki niemieckiej gali UFC Fight Night, która odbędzie się 3 września w Hamburgu, nabiera kształtów. Do jej rozpiski dodano trzy nowe zestawienia.

W kategorii półśredniej rękawice skrzyżują powracający po porażkach Peter Sobotta (15-5-1) i Nicolas Dalby (14-1-1). Polak ostatnio zmuszony był uznać wyższość Kyle’a Noke’a na gali UFC 193 w listopadzie zeszłego roku, co przerwało jego serię dwóch zwycięstw nad Pawłem Pawlakiem i Stevem Kennedym. Natomiast Duńczyk nie sprostał Zakowi Cummingsowi w kwietniu tego roku na UFC Fight Night 86 – wcześniej z kolei zremisował z Darrenem Tillem i wygrał z Elizeu Zalskim.

Dalby to wszechstronny zawodnik, który najlepiej czuje się jednak w stójce, gdzie będąc bardzo aktywnym i mobilnym, regularnie zmieniając pozycje ostrzeliwuje swoich rywali kombinacjami kickbokserskimi. Szczególnie trzeba uważać na jego niesygnalizowane kopnięcia. Prawdopodobnie Sobotta będzie chciał sprowadzić pojedynek do parteru, bo z góry powinien mieć przewagę. Biorąc jednak pod uwagę solidne defensywne zapasy Duńczyka oraz jego mobilność i kondycję, nie będzie to łatwym zadaniem.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Peter Sobotta – 2.50
Nicolas Dalby – 1.55

W innej ogłoszonej walce w kategorii półśredniej debiutujący w UFC po spektakularnym zwycięstwie nad Rousimarem Palharesem na gali Venator FC 3 Emil Weber Meek (8-2-1, 1NC) skrzyżuje rękawice z innym debiutantem, Niemcej Jessinem Ayarim (15-3), który znajduje się na fali sześciu zwycięstw, a ostatnio pokonał byłego zawodnika UFC Mickaela Lebouta.

Do oktagonu powróci też Jarjis Danho (6-1, 1NC) po tym, jak w debiucie przegrał z Danielem Omielańczukiem. Syryjczyk zmierzy się z będącym na fali sześciu zwycięstw debiutantem z Danii Christianem Colombo (8-1).

Aktualna rozpiska UFC Fight Night Hamburg:

Walka wieczoru

265 lbs: Andrei Arlovski (25-12) vs. Josh Barnett (34-8)

Pozostałe

205 lbs: Ilir Latifi (12-4) vs. Ryan Bader (20-5)
185 lbs: Scott Askham (14-2) vs. Jack Hermansson (13-2)
170 lbs: Peter Sobotta (15-5-1) vs. Nicolas Dalby (14-1-1)
170 lbs: Emil Weber Meek (8-2-1) vs. Jessin Ayari (15-3)
265 lbs: Jarjis Danho (6-1) vs. Christian Colombo (8-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button