UFC

Ilir Latifi vs. Ryan Bader w planach na UFC Fight Night w Hamburgu

Pojedynek w kategorii półciężkiej między Ilirem Latifim i Ryanem Baderem jest szykowany na wrześniową galę UFC Fight Night w Hamburgu.

Jak donosi FOX Sports, stało się zadość życzeniom Ilira Latifiego (12-4, 1 NC) i Ryana Badera (20-5), którzy niedawno organizowali sobie walkę przez Twittera. Oba zawodnicy mają się zmierzyć na gali z cyklu UFC Fight Night, która odbędzie się 3 września w Hamburgu.

Seria pięciu zwycięstw przez decyzje Ryana Badera została niedawno przerwana – Darth na styczniowej gali UFC on FOX 18 zmuszony był uznać wyższość Anthony’ego Johnsona, który ubił go w 86 sekund.

Z kolei Ilir Latifi po porażce z Janem Błachowiczem włączył piąty bieg, zwyciężając trzy kolejne pojedynki. Ostatnio widziany był w oktagonie na marcowej gali UFC 196, pewnie wypunktowując Giana Villante.

Zwycięzca pojedynku znajdzie się w niedalekim sąsiedztwie walki o pas mistrzowski.

Obaj zawodnicy mają dobre zapasy – niewykluczone więc, że wzajemnie zneutralizują się pod tym względem, tocząc pojedynek na nogach. Amerykanin jest aktywniejszy, ale Szwed uderza zdecydowanie mocniej, co wobec niezbyt szczelnej defensywy Badera i jego kruchej szczęki, dobrze mu wróży. Jeśli jednak mobilniejszy Amerykanin zdoła kontrolować dystans i kąsać rywala pojedynczymi ciosami, jest w stanie go wypunktować.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night Hamburg:

205 lbs: Ilir Latifi (12-4) vs. Ryan Bader (20-5) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button